29 lipca - w niedzielę będzie można po raz ostatni w tym roku poznać przestrzenie łódzkiego dworca w ramach cyklu wycieczek organizowanych przez Fundację Grupy PKP - „Polskie dworce bez tajemnic”.

Nowy budynek łódzkiego dworca powstał w 1886 r. i, po przebudowie w 1930 r. utrzymał się w takiej formie do 2012 r.

Do I wojny światowej dworzec nazywany był „warszawskim”, „wschodnim” lub dworcem Kolei Fabryczno-Łódzkiej. Nazwa „Łódź Fabryczna” pojawiła się dopiero w okresie międzywojennym. To początek historii dworca - o wiele więcej informacji i ciekawostek mają do przekazania zwiedzającym przewodnicy Fundacji Grupy PKP w trakcie cyklu wycieczek „Polskie dworce bez tajemnic”.

W tym roku zwiedzać można także dworce w Warszawie i Gdyni. Oprowadzanie w Łodzi odbywało się w każdą niedzielę lipca. Wycieczki kończą się w najbliższy weekend, czyli w niedzielę 29 lipca, o godzinie 10.00 i 12.00. Jeszcze można skorzystać i zapisać się na bezpłatne zwiedzanie. Wystarczy napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i dokonać rezerwacji. Przewodnik będzie czekać przed wejściem do dworca Łódź Fabryczna od strony ul. Jana Kilińskiego (niedaleko przystanku Rodziny Poznańskich – Dw. Łódź Fabryczna).

Przypominamy, że cały czas można zapisywać się także na bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po warszawskich dworcach, które są realizowane w każdą sobotę aż do końca sierpnia. Najbliższe terminy to: 28 lipca oraz 4, 11, 18 i 25 sierpnia. W dwóch turach w ciągu dnia, w godzinach 10.00 i 12.00.

Możliwość zwiedzania dworca w Gdyni rozpocznie się już w niedzielę 5 sierpnia i potrwa do końca miesiąca (12, 19 i 26 sierpnia, w godzinach 10.00 i 12.00). Tam z kolei przewodnik będzie czekał na zwiedzających przed wejściem głównym dworca Gdynia Główna (od strony Pl. Konstytucji).

Czekamy na Was!