Już po raz 13. odbyło się Moto Safety Day – wydarzenie, którego celem jest promocja kultury motoryzacyjnej i nauka zasad bezpieczeństwa na drodze. W tym roku do akcji włączyli się pracownicy Fundacji Grupy PKP.

 Od początku 2018 roku w wypadkach i kolizjach na przejazdach kolejowo-drogowych z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach/przejściach kolejowo-drogowych kat. A.-E. zginęło 26 osób a 20 zostało ciężko rannych.* Każde takie zdarzenie to tragedia dla rodziny i przyjaciół.

Jednym z głównych obszarów działalności Fundacji, ale i spółek Grupy PKP, jest bezpieczeństwo. Wykorzystujemy każdą okazję, żeby uczyć jak bezpiecznie podróżować i poruszać się w obrębie infrastruktury kolejowej: na dworcach, peronach i w pobliżu torów.

Wspólnie z PKP Intercity SA, Szybką Koleją Miejską w Trójmieście Sp. z o.o. oraz CS Natura Tour, przygotowaliśmy wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Ekspert ds. bezpieczeństwa wraz z konduktorką odpowiadali na wszelkie pytania – i te związane z bezpieczeństwem w podróży, i te dotyczące działalności Grupy PKP. Dzieci brały udział w grach edukacyjnych i rozwiązywały krzyżówki, dowiadując się jak powinniśmy zachowywać się w pociągach i na dworcach, kogo prosić o pomoc w nagłych przypadkach oraz jakich sytuacji i zagrożeń unikać.

W programie wydarzenia można było także zobaczyć: mobilne miasteczko ruchu drogowego i bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowo – drogowych, systemy bezpieczeństwa w samochodach i motocyklach, strefę elektromobilności, symulatory dachowania, zderzeń oraz jazdy motocyklem, alkogogle, systemy bezpieczeństwa w samochodach, samochody elektryczne, programowanie Inteligentnego Miasta, Ruchomą Stację Pomiarową, teatrzyk dla dzieci “Wybierz 112” oraz poznać tajniki bezpiecznej jazdy na motorze.

Dla uczestników wydarzenia przygotowano wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami - samochód spalinowy i  elektryczny na weekend, motocykl z pełnym bakiem na weekend, vouchery na doszkalanie techniki jazdy motocyklem i weekendowy pobyt dla 2 osób w dowolnym ośrodku CS Natura Tour w Polsce.

Do zobaczenia za rok.

 

*Źródło: www.bezpieczny-przejazd.pl

 

Fundacja Grupy PKP