Za nami kolejne dwie zbiórki w ramach akcji „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”. Krew można było oddać w Bydgoszczy i Wrocławiu. Do naszych krwiobusów zgłosiło się, w tych miastach, aż 77 osób.

Druga edycja przedsięwzięcia „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”, zorganizowanego przez Fundację Grupy PKP, zatacza coraz szerszy krąg, nieustannie odwiedzając kolejne miasta Polski. Mobilny punkt pobierania krwi stał już przy dworcach: Warszawa Centralna, Lublin Główny, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Kraków Główny, Bydgoszcz Główna i Wrocław Główny.

23 sierpnia krwiobus pojawił się na dworcu Bydgoszcz Główna.

fot. Katarzyna Dziurawiec

29 sierpnia mobilny punkt poboru krwi ustawił się tuż obok budynku dworca Wrocław Główny.

- Przy krwiobusie, ustawionym przed wrocławskim Dworcem Głównym, było tłoczno. Odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zarówno samej akcji, jak i warunków, które trzeba spełnić, zanim odda się krew”– powiedziała przedstawicielka Fundacji Grupy PKP, Joanna Trybuchowska. Dodała także, że 10 osób zostało krwiodawcami po raz pierwszy w życiu. To pokazuje, jak ważne jest propagowanie krwiodawstwa - wielu ludzi przyszło do nas, bo akurat przechodzili w pobliżu. Tymczasem Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa bezustannie alarmują o ogromnym zapotrzebowaniu na krew. Każdemu, kto do nas podchodził mówiliśmy: „Kolej na Ciebie – uratuj życie!”.

fot. Joanna Trybuchowska