W najbliższą sobotę obchodzony będzie Dzień Transportu. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić tego dnia będzie Dworzec Centralny w Warszawie.

W budynku pojawi się stoisko z atrakcjami dla dzieci. Najmłodsi otrzymają m.in. słodycze i upominki. Starsi miłośnicy kolei będą mieli natomiast okazję po raz kolejny zwiedzić zakamarki dworca. Specjalne wycieczki z przewodnikiem, podczas których będzie można poznać historię obiektu i ludzi związanych z tym miejscem, zaplanowano na godzinę 11 i 13.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy dokonać wcześniejszego zapisu pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (zapisy trwają do piątku, do godz. 15). W przypadku gdy pozostaną jeszcze wolne miejsca, będzie można zapisać się również w dniu wydarzenia na stoisku przygotowanym wspólnie przez PKP S.A. i Fundację Grupy PKP.

Zwiedzanie Dworca Centralnego i kącik dla dzieci to niejedyne atrakcje czekające na miłośników transportu tego dnia. W ramach obchodów zaplanowano również m.in. przejazd pociągami retro i drezynami, nocny spacer tunelem średnicowym (w nocy z 28/29 września), prezentację szybowca, loty symulatorem dronów, ekspozycję specjalistycznych pojazdów służb transportowych, zwiedzanie pocztowej sortowni czy warsztaty robotyki.

Wydarzenia będą odbywać się w sumie w 6 lokalizacjach:

- Ministerstwo Infrastruktury, ul. Chałubińskiego 4/6,

- Bocznica Kolejowa PKP Intercity Warszawa Grochów (ul. Chłopickiego 53),

- Instytut Kolejnictwa (ul. Chłopickiego 50),

- Dworzec Centralny (hala główna), Al. Jerozolimskie 54,

- Poczta Polska (Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy), ul. Łączyny 8,

- Lotnisko Chopina, ul. KOR 49 (obok biurowca Sonata PPL).

Dla pierwszych 800 osób, które odwiedzą wszystkie punkty i zbiorą okolicznościowe pieczątki, przewidziane są nagrody.

Głównym organizatorem tegorocznych obchodów Dnia Transportu jest Ministerstwo Infrastruktury.

Więcej informacji na temat zaplanowanych tego dnia wydarzeń można znaleźć na stronie: facebook.pl/DzienTransportu

Zapraszamy!