13 czerwca br., wbrew wszystkim przesądom związanym z „pechową trzynastką”, w gronie znamienitych gości, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Polskich Kolei Państwowych, Fundacji Grupy PKP i Narodowego Centrum Krwi podpisali list intencyjny w Ministerstwie Zdrowia w ramach trzeciej edycji „Kolej na Ciebie - uratuj życie!”, która rozpocznie się 23 lipca 2019 r.

Już w najbliższy piątek, 14 czerwca o godz. 14.00, po raz kolejny spotkamy się na Starych Powązkach przy grobach, aby uczcić pamięć tych, którzy od nas odeszli, a mają ogromne zasługi dla rozwoju kolejnictwa w Polsce. Jedną z takich postaci jest Stanisław Wysocki (1805-1868) - projektant i budowniczy Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Bądźcie razem z nami!

22 maja obchodziliśmy 177. rocznicę powstania linii kolejowej łączącej Wrocław z Oławą. Czy wiecie, że to najstarsza taka linia na ziemiach polskich? W artykule piszemy o różnych ciekawostkach. Warto poznać tę historię, bo wówczas podróż pociągiem na tej linii nabierze zupełnie innego wymiaru.

11 czerwca w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie spotkaliśmy się z polskimi Sygnatariuszami Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP - Katarzyna Kucharek złożyła uroczysty podpis na karcie członkowskiej i opowiedziała o programach Fundacji na rzecz poprawy bezpieczeństwa kolejowego.