Zbliża się kolejna rocznica obchodów głodówki kolejarzy we Wrocławiu, rozpoczętej 20 października 1980 r. Pamiętajmy o tych, którzy zmieniali nasz kraj!

13 października, w ramach 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, odbyła się, przy wsparciu Fundacji Grupy PKP, Gala Finałowa II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Pamięci „Walczącym o Niepodległość”. W uroczystościach wziął udział Przewodniczący Rady Fundacji Grupy PKP i Członek Zarządu PKP S.A.Mirosław Antonowicz

Kolej i sztuka to z pozoru dwie różne dziedziny, w żaden sposób ze sobą nie powiązane. Sobotni spacer po Starych Powązkach, zorganizowany przez Fundację Grupy PKP i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., udowodnił, że jest inaczej.

11 października w Katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie odbyły się uroczystości pogrzebowe majora Wacława Sikorskiego pseudonim „Bocian” – powstańca warszawskiego i żołnierza Armii Krajowej.

3 października, w wieku 93 lat, odeszła kolejna zasłużona postać dla naszego kraju. Major Wacław Sikorski spoczął na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział przedstawiciele Fundacji Grupy PKP.