Zespół Praskie Małmazyje, na zaproszenie Fundacji Grupy PKP, kolędował, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, na największych warszawskich dworcach. Zaśpiewał, wspólnie z podróżnymi, nie tylko kolędy i pastorałki, ale także pieśni niepodległościowe, nawiązując do, przypadającej w tym roku, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Fot. Joanna Trybuchowska

Pierwszy koncert zespół dał 18 grudnia, w samo południe, na dworcu Warszawa Centralna. Następne, przez kolejne dwa dni, na dworcach Warszawa Zachodnia i Warszawa Wschodnia.

Przypadkowi przechodnie chętnie włączali się we wspólne śpiewanie, przystając w oczekiwaniu na pociąg lub zatrzymując się na chwilę w trakcie przedświątecznych zakupów.

Koncert kolęd i pastorałek "Oczekiwanie" wykonał Zespół Praskie Małmazyje, pod dyrekcją Doroty Czajkowskiej, przy akompaniamencie Dariusza Szopy.

Zespół powstał w marcu 2009 r., ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród, zdobywanych na deskach scen polskich. Śpiewał także Polakom na Białorusi, Węgrzech, Ukrainie i Litwie.

Pozostając w świątecznej atmosferze życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia!

Fundacja Grupy PKP

Fot. Joanna Trybuchowska