Zapraszamy na sobotnie wydarzenie „Cukier zabija na słodko” na dworcu Wrocław Główny. Między godz. 10:00 a 14:00 w holu dworca (pod świąteczną choinką) będzie można uzyskać bezpłatną poradę od specjalistów, a także zmierzyć poziom cukru we krwi. Zaplanowano również działania edukacyjne dla dzieci i rodziców z zakresu zdrowego odżywiania.

Więcej patroli Straży Ochrony Kolei na stacjach, przystankach, mostach i wiaduktach. Akcje ulotkowe, spotkania edukacyjne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. z dziećmi
i młodzieżą oraz i żółte naklejki na przejazdach kolejowo-drogowych, to działania, które  zwiększą bezpieczeństwo podczas ferii zimowych.

PKP Intercity przygotowało się na wzmożone podróże w czasie ferii zimowych. W tym roku ferie rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek, a ich ostatnia tura zakończy się 24 lutego. Dzięki uruchamianym każdego dnia średnio ponad 380 pociągom z PKP Intercity można wygodnie i tanio odwiedzić nie tylko największe polskie miasta, lecz również popularne górskie miejscowości, a nawet stolice europejskich państw.

9 stycznia br. we Wrocławiu odbyło się posiedzenie zarządów spółek Grupy PKP i Kolei Litewskich (AB „Lietuvos geležinkeliai”) dotyczące rozwoju połączeń pasażerskich i towarowych oraz poprawy stanu infrastruktury kolejowej. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Przewozów Regionalnych.