Na przemyskim dworcu otwarto restaurację prowadzoną przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Pomieszczenia zostały zaadaptowane na miejsca pracy dla osób, które wracają do pełnej aktywności zawodowej. W otwarciu uczestniczył prezes Polskich Kolei Państwowych, Krzysztof Mamiński.

Punkt restauracyjny prowadzony przez Caritas będzie dostępny dla wszystkich chętnych. Prowadzić go będzie Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Organizacja od lat organizuje Wigilie dla ubogich i samotnych, udziela pomocy dzieciom w postaci wyprawek, stypendiów. Od 2014 Caritas prowadzi Podkarpacki Regionalny Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, w ramach którego tworzą przedsiębiorstwa społeczne i udzielają dotacji na nowej miejsca pracy. W związku z zadaniami na rzecz walki z bezrobociem w regionie na dworcu powstała także restauracja.

- Polskie Koleje Państwowe to firma odpowiedzialna społecznie. Z radością wspieramy takie inicjatywy, jak ta Caritasu Archidiecezji Przemyskiej. Cieszymy się, że restauracja zapewni kolejne miejsca pracy, dla osób które pozostawały do tej pory bezrobotne. Dodatkowo restauracja będzie służyć mieszkańcom. Nasz budynek jest usytuowany w centrum Przemyśla, stąd jest to bardzo atrakcyjne miejsce na tego typu lokal – mówił prezes PKP SA, Krzysztof Mamiński.

- Jednym z najważniejszych przejawów działalności Caritas jest troska o to, by każdy człowiek doświadczał dobroci i życzliwości, by nie czuł się odrzucony, gorszy. Jednym z zewnętrznych znaków, który pomaga budować i pogłębiać więzi między nami, jest stół. Jest to miejsce spotkania, rozmów, słuchania się i poznawania. Podejmujemy tę nową inicjatywę w takiej właśnie perspektywie, życząc, by każdy, kto zasiądzie do stołu w naszej restauracji, posilił się fizycznie, nabrał sił do pełnienia obowiązków i w duchu chrześcijańskiej miłości i odpowiedzialności stawał się wobec innych znakiem dobroci – mówił ksiądz Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Restauracja została już uruchomiona, mogą z niej korzystać zarówno podróżni, jak i zwykli mieszkańcy Przemyśla.