logo pkpsa  

POMOC W JĘZYKU MIGOWYM

 DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

DLACZEGO JEST TO POTRZEBNE?

W Polsce żyje ponad 470 tys. osób niesłyszących, a język migowy ma odmienną od języka polskiego składnię i gramatykę. Osoby głuche mają trudności z jednoznacznym zrozumieniem słowa pisanego, dlatego w komunikacji z nimi nie wystarczy jedynie kartka i  długopis. Wychodząc naprzeciw potrzebie poprawy komfortu podróżnych głuchych i słabosłyszących na dworcach, PKP S.A. umożliwia tłumaczenia języka migowego on-line. Jest to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu osoby posługujące się językiem migowym mogą w łatwy sposób porozumieć się z obsługą dworca. Pracownicy stacjonarnych punktów obsługi klienta – InfoDworców, udzielą jej, po pokazaniu międzynarodowego znaku pomocy osobom głuchym. Rozwiązanie to, jest dostępne od 13 grudnia 2015 r.; aktualnie funkcjonuje na 11 dworcach. Z pomocy w języku migowym można korzystać codziennie,  w  godzinach  pracy  InfoDworców  tj. pomiędzy 7.00, a  21.00.


JAK TO DZIAŁA?

1 infodworzec
 

Odwiedź punkt obsługi klienta InfoDworzec – oznaczony tym znakiem.

Na wybranych dworcach PKP znajdują się stacjonarne punkty obsługi klienta InfoDworzec, w których każdy pasażer posługujący się językiem migowym będzie mógł uzyskać pomoc, porozumiewając się z obsługą dworca.

2 dłonie
 

Pokaż pracownikowi ten znak

Pokaż pracownikowi InfoDworca międzynarodowy znak pomocy osobom głuchym, dzięki któremu poinformujesz obsługę o chęci porozumienia się w języku migowym.

3 tablet

Porozmawiaj za pośrednictwem Tłumacza Języka Migowego Online

Rozwiąż swój problem za pośrednictwem tłumacza migowego on-line. Obsługa InfoDworca  udzieli Ci wszelkich informacji dzięki wideo połączeniu z Tłumaczem Języka Migowego Online.

GDZIE POMAGAMY?

mapka

Bydgoszcz Główna

ul. Zygmunta Augusta 7
85-082 Bydgoszcz

Gdańsk Główny

Podwale Grodzkie 2
80-895 Gdańsk

Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1
81-354 Gdynia

Łódź Fabryczna

Pl. Bronisława Sałacińskiego 1
90-001 Łódź

Poznań Główny

ul. Dworcowa 2
61-801 Poznań

Katowice

Plac Wilhelma Szewczyka 2
40-098 Katowice

Kraków Główny

ul. Pawia 5a
31-154 Kraków

Warszawa Wschodnia

ul. Kijowska 20
03-743 Warszawa

Warszawa Zachodnia

Al. Jerozolimskie 142
02-305 Warszawa

Warszawa Centralna

Al. Jerozolimskie 54
00-024 Warszawa

Wrocław Główny

ul. Piłsudskiego 105
50-085 Wrocław