Regulamin

Cennik

Mapa strefy

Kontakt

Ankieta

Rejestracja

Pobierz aplikację


PKP Mobility to pakiet nowych usług proponowanych pasażerom kolei przez PKP S.A., polegających na możliwości łączenia podróży pociągiem z innymi środkami lokomocji. 
Pilotażowy Bike-sharing w pakiecie PKP Mobility to rozszerzenie przejazdu pociągiem o możliwość kontynuacji podróży rowerem elektrycznym i odpowiedź na potrzeby pasażerów. To także dalsza podróż przyjazna środowisku naturalnemu, sposób na poznanie okolicy, czy wpływ na zdrowie.
Rowery dostępne w systemie bike-sharingu to innowacyjne jednoślady 5. generacji.

Korzystaj z usługi bike-sharing PKP Mobility na terenie Półwyspu Helskiego kiedy tylko masz ochotę. Od czerwca do końca wakacji, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

...

Unikalna bateria zastosowana w piaście koła nie stanowi dodatkowego obciążenia dla rowerzysty. Dojedziesz dalej i szybciej, wkładając podobny wysiłek co na rowerze tradycyjnym. Używasz własnej siły mięśni, kiedy chcesz. Przełączasz się̨ na elektryczne wspomaganie, gdy potrzebujesz.

Rowery oferowane w systemie bike-sharingu PKP Mobility można z łatwością wypożyczyć sprzed dworca kolejowego Władysławowo lub Hel. Wynajem i zwrot roweru odbywa się za pomocą specjalnie udostępnionych podróżnym stacjach, wyposażonych w terminale. Dodatkową funkcjonalnością stacji są szafki z technologią Power Box, dzięki którym możesz pozostawić bezpiecznie swój sprzęt (hulajnoga, telefon) do naładowania. Dla Użytkowników została opracowana unikalna aplikacja mobilna, która pomoże w bieżącym zarzadzaniu wynajmem.

WSPARCIE POLSKIEJ MYŚLI TECHNOLOGICZNEJ - pod marką PKP Mobility przy dworcach kolejowych Hel i Władysławowo PKP SA i PKP TELKOL udostępniły produkty prac badawczo-rozwojowych tj. 20 rowerów elektrycznych i stacje ładowania. Etap 1. (10 - 30.06) to pilotaż efektów projektu badawczo-rozwojowego realizowany przez start-up, etap 2. (01.07 - 30.09) stanowić będzie współpraca komercyjna pomiędzy PKP SA, PKP TELKOL i start-upem. W ramach prowadzonych we współpracy z wyłonionym start-upem – firmą TrybEco z Łodzi w ramach realizowanych prac wytworzone zostały:
• w ramach pierwszego projektu: dwie stacje ładowania małych pojazdów elektrycznych (rowerów, skuterów, hulajnóg) i sprzętu elektrycznego (smartfonów, komputerów, powerbanków);

 • • w ramach drugiego projektu: 20 rowerów elektrycznych 5. Generacji wraz z modułem ładującym (zintegrowanym ze stacjami ładowania).

Program akceleracji – Pilot Maker Elektro ScaleUp „ współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I, Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB Pilotaż „Elektro ScaleUp”

 

NASZ ROWER


JAK TO DZIAŁA?
SPOSÓB DZIAŁANIA - WYPOŻYCZENIE ROWERU:

SPOSÓB DZIAŁANIA - ŁADOWANIE WŁASNEGO ROWERU:

1. ZNAJDŹ STACJE Z SZAFKAMI POWER BOX;
2. OTWÓRZ APLIKACJ I ZAREZERWUJ SZAFKĘ POWERBOX w pobliżu albo po prostu podejdź
do niej, aby rozpocząć;
3. ROZPOCZNIJ WYNAJEM - wybierz szafkę Powerbox w aplikacji, rozpocznij wynajem, a następnie otwórz z aplikacji szafkę aby podłączyć swoją ładowarkę do gniazda 230V w środku i/lub sprzęt do gniada USB.
W zależności od modelu podłączanego sprzętu może zadziałać zabezpieczenie wstępne, jeżeli ładowarka się nie włącza, sprawdź wyłącznik nadprądowym umiejscowiony w szafce pod szybką i w razie potrzeby go włącz. Zabezpiecz swój sprzęt i zatrzaśnij drzwi szafki PowerBox.
4. ZAKOŃCZ ŁADOWANIE - aby zakończyć korzystanie ze szafki PowerBox, otwórz skrzynkę z aplikacji i odłącz swój sprzęt (rower, laptop) od ładowania, a następnie zabierz ładowarkę i zdejmij zabezpieczenie. Po zamknięciu szafki, możesz ją zwrócić w aplikacji.


KONTAKT

INFORMACJE OGÓLNE

Ze względu na wprowadzony stan epidemii (koronawirus COVID-19) na terenie Polski oraz idącą za tym koniecznością zachowania środków szczególnej ostrożności w trosce o naszych pracowników i klientów informujemy, iż od 23 marca 2020 do odwołania nieczynny będzie punkt przyjmowania wniosków w siedzibie Zamiejscowego Wydziału Dokumentacji w Sosnowcu (Archiwum).

Wnioski o wydanie zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzenie prosimy kierować drogą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje dotyczące realizacji wniosków można uzyskać u pracowników Biura Spraw Pracowniczych PKP S.A. Zamiejscowy Wydział Dokumentacji w Sosnowcu dzwoniąc na numer 723-194-059 oraz 780-037-184 oraz pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgodnie z Regulaminem Organizacyjnym Spółki Archiwum Zakładowe PKP S.A. działa w Biurze Spraw Pracowniczych Centrali PKP S.A. jako Zamiejscowy Wydział Dokumentacji w Sosnowcu. Spółka „Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna” jest wpisana do rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych, prowadzonego przez Marszałka Województwa Śląskiego – zaświadczenie KA-PA.8260.26.2018.

Archiwum Zakładowe PKP S.A. gromadzi materiały archiwalne (kategoria A) i dokumentację niearchiwalną (kategoria B) z jednostek organizacyjnych zlikwidowanego Przedsiębiorstwa Państwowego Polskie Koleje Państwowe (z lat 1945-2000), spółki „Polskie Koleje Państwowe Spółka Akcyjna” (od 01.01.2001) oraz innych spółek Grupy PKP wymienionych w wykazie.
Wykaz do pobrania.

KONTAKT

PKP S.A. Centrala Biuro Spraw Pracowniczych
Zamiejscowy Wydział Dokumentacji w Sosnowcu
ul. Niepodległości 31 41-200 Sosnowiec
tel. +48 (32) 710 46 01 ; +48 (32) 710 46 03

Punkt obsługi interesantów otwarty jest w dni robocze w godzinach 8.00-14.00 (pokój nr 4).
Informacja na temat wystawiania zaświadczeń oraz wypożyczania i udostępniania przechowywanej dokumentacji znajduje się poniżej.

Zakres i zasady świadczenia usług w zakresie przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej

WYSTAWIANIE ZAŚWIADCZEŃ

W sprawach dotyczących wystawiania zaświadczeń o zatrudnieniu (w tym o pracy w szczególnym charakterze) oraz zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu (na drukach Rp-7) prosimy o kontakt: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 (32) 710 46 02 wew. 101 lub 107
kom. 723-194-059,

Do pobrania : Wniosek o wystawienie zaświadczenia

WYPOŻYCZANIE I UDOSTĘPNIANIE PRZECHOWYWANEJ DOKUMENTACJI

W sprawach dotyczących wypożyczania i udostępniania przechowywanej dokumentacji (w tym: przeprowadzania kwerend do celów służbowych dla uprawnionych organów i instytucji, celów naukowo-badawczych, poświadczania nabytych kwalifikacji zawodowych, sporządzania kserokopii z akt osobowych, prowadzenia badań genealogicznych) prosimy o kontakt:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 (32) 710 46 02 wew. 111 lub 113
kom. 780-037-184, 693 302 355

Do pobrania : Wniosek o udostępnienie dokumentacji

DODATKOWE INFORMACJE

 1. Najczęstsze pytania i odpowiedzi Plik do pobrania
 2. Adresy stron pomocnych przy ustalaniu który z pracodawców dysponuje dokumentacją konkretnego zakładu pracy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych
https://www.zus.pl/swiadczenia/emerytury/baza-zlikwidowanych-lub-przeksztalconych-zakladow-pracy

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych
https://www.archiwa.gov.pl/pl/dla-uzytkownikow/dokumentacja-pracownicza/2016-05-04-13-45-19

Baza Archiwum Państwowego w Warszawie
https://ewidencja.warszawa.ap.gov.pl/miejsca.php

 1. Informujemy, iż zgodnie z zapisami art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych – tzw. RODO), że administratorem Państwa danych osobowych jest Spółka „Polskie Koleje Państwowe S.A.” z siedzibą przy Al. Jerozolimskie 142A (02-305 Warszawa), dalej „PKP S.A.”. Podanie danych jest dobrowolne, ale bez ich podania PKP S.A. nie może zrealizować Państwa wniosku o udostępnienie dokumentacji. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dotyczącymi zasad przetwarzania danych osobowych dostępnymi pod adresem www.pkp.pl/RODO, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zasad przetwarzania danych jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dokumentem regulującym przedmiotowo-podmiotowy zakres, zasadę, sposób oraz tryb przekazywania mienia PKP S.A. na podstawie art. 39b. i 39c. ustawy o komercjalizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego „Polskie Koleje Państwowe” jest: Regulamin przekazywania w drodze umowy darowizny mienia PKP S.A. w trybie art. 39b. i art. 39c. ustawy z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe".

Oto jego główne założenia:

1. Przedmiotem darowizn może być:

 • pojazd historyczny (art. 39b) - spełniający warunki określone w art. 4 ust. 6h) ustawy o transporcie kolejowym, np.: zabytkowy wagon, lokomotywa parowa lub pojazd kolejowy związany z historycznym wydarzeniem itp.;
 • materiały lub urządzenia (art. 39c) – materiały lub urządzenia, które zostały uzyskane w trakcie prowadzonych prac remontowych, modernizacyjnych lub likwidacji infrastruktury kolejowej, np. zdemontowane tory, rozjazdy itp. – zbędne dla PKP S.A.
 1. Wnioskodawcą/Obdarowanym może być:
 • o nieodpłatne przekazanie historycznego pojazdu kolejowego (art. 39b) ubiegać może się organizacja pozarządowa posiadająca osobowość prawną oraz status OPP lub posiadająca świadectwo bezpieczeństwa lub certyfikat bezpieczeństwa oraz co najmniej pięcioletnie doświadczenie w zakresie sprawowania opieki nad kolejowymi zabytkami ruchomymi, realizowanej w sposób określony w ustawie o ochronie zabytków,
 • o nieodpłatne przekazanie mienia będącego materiałami lub urządzenia (art. 39c) ubiegać może się:
  • jednostka samorządu terytorialnego albo
  • organizacja pozarządowa zarządzająca drogą kolejową w sposób określony w ustawie o transporcie kolejowym, a przekazane mienie ma służyć utrzymaniu drogi kolejowej lub poprawie jej stanu technicznego.
 1. Proces przekazania mienia w podziale na etapy:
 • Wnioskodawca składa w Spółce uzupełniony Wniosek o przekazanie w drodze umowy darowizny mienia PKP S.A.
 • Rozpatrzenie Wniosku (weryfikacja formalno-prawna, wymagane uzgodnienia, wycena przedmiotu darowizny).
 • Uzyskanie wymaganych decyzji i zgód korporacyjnych.
 • Zawarcie umowy darowizny w formie aktu notarialnego i przekazanie przedmiotu darowizny.

       Ponadto:

 • Wnioskodawca ponosi koszty związane z procesem darowizny tj. koszt wyceny darowanego mienia, notarialne koszty zawarcia umowy darowizny, koszty odbioru, demontażu, transportu i ewentualnego zwrotu przedmiotu darowizny oraz inne koszty określone w umowie darowizny;
 • W przypadku nie wyrażenia zgody na udzielenie darowizny Spółka pisemnie zawiadamiania o tym fakcie Wnioskodawcę;
 • Spółka zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania o przyznanie darowizny na każdym jego etapie bez podania przyczyny;
 • Informacja o dokonanych darowiznach będzie zamieszczana na stronie internetowej Spółki;
 • W wypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem Regulaminu, Spółka zastrzega sobie prawo do ostatecznej interpretacji jego postanowień.

Wnioski należy kierować na adres:

Polskie Koleje Państwowe S.A.
Al. Jerozolimskie 142A
02-305 Warszawa
z dopiskiem: Biuro Administracji i Eksploatacji Nieruchomości

Dokumenty do pobrania

Wniosek i regulaminFormat plikuPliki do pobrania
Wniosek o przekazanie w drodze umowy darowizny mienia PKP S.A. DOC Pobierz plik 
Regulamin przekazywania mienia przez PKP S.A. PDF Pobierz plik 

Polskie Koleje Państwowe S.A. informują, iż wszystkie postępowania przetargowe są ogłaszane i prowadzone za pośrednictwem Platformy Zakupowej PKP.

Wszelkie informacje dotyczące prowadzonych postępowań dostępne są pod adresem: pkp.eb2b.com.pl

Postępowania przetargowe, ogłoszone przed dniem 15 grudnia 2018 roku, dla których trwa etap składania ofert bądź prowadzony jest nadal proces wyboru wykonawcy dostępne będą pod tym adresem.