Grupa PKP po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem na organizowane przez PKP aukcje dobroczynne trafiły prawdziwe kolejowe rarytasy – od wyjątkowego dnia z Pendolino, poprzez możliwość zapowiadania pociągów na warszawskim Dworcu Centralnym, aż po specjalnie szlifowaną szynę.

Po pierwszym tygodniu łączna suma środków deklarowanych w licytacjach sięga już 10.000 zł!

Zgodnie z przewidywaniami, największym zainteresowaniem allegrowiczów cieszy się aukcja pod znakiem pociągu kategorii Express InterCity Premium - „Usiądź za sterami Pendolino”. Chętni do wylicytowania pakietu, w skład którego wchodzi zwiedzanie centrum serwisowego PKP Intercity, jazda na symulatorze kolejowym oraz przejazd w kabinie maszynisty pociągu Pendolino na wybranej trasie, musieliby dziś przeznaczyć kwotę ponad 7.000 zł.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także pozostałe aukcje Grupy PKP. Warto zainteresować się pakietem „Zostań głosem dworca Warszawa Centralna” - zwycięzca licytacji będzie miał okazję spróbować swoich sił w roli megafonisty wygłaszającego komunikaty dla podróżnych oraz pierwszego lektora audioprzewodnika po najbardziej znanym dworcu w Polsce. Na kolejnych licytacjach znajdziemy także unikatowy model Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego, stanowiący niespotykane w rzeczywistości połączenie dwóch EZT-ów:  ED – 59 Acatus i ED – 74 Bydgostia. Miłośnicy prawdziwej kolei żelaznej walczą dzielnie o specjalnie przygotowany i sygnowany fragment oryginalnej szyny kolejowej. Najciekawsze dworce i elementy infrastruktury kolejowej prezentowane są na fotografiach z wystawy „Wikiekspedycji kolejowej 2014”, która wprost z warszawskiego Muzeum Kolejnictwa pojedzie do zwycięzcy kolejnej aukcji PKP. Również spółka PKP Cargo dołączyła ze swoją propozycją kolejowej podróży w czasie - zwycięzca licytacji spędzi wraz z rodziną niezwykły weekend w klimacie Cesarsko-Królewskiej kolei na terenie Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce. 

Bardzo nas cieszy dotychczasowe zainteresowanie licytacjami – mówi Paweł Wojciechowski, Prezes Fundacji Grupy PKP – Z pewnością warto przyłączyć się do wyścigu po wyjątkowe kolejowe trofea, a tym samym aktywnie wesprzeć dobroczynne cele tegorocznego Finału WOŚP. Zachęcamy do udziału w licytacjach, tym bardziej, że „zagrać” z PKP będzie można także po niedzielnym Finale.

Pieniądze  uzyskane z aukcji zostaną przekazane na leczenie dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę nad osobami starszymi.

Zagrajmy od Serca dla WOŚP - razem z Grupą PKP!