Zagraliśmy Razem od Serca – Grupa PKP zebrała ponad 33 tys. zł dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Aukcje zorganizowane przez Grupę PKP dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazły się  w czołówce najpopularniejszych licytacji tegorocznego Finału. Po zakończeniu aukcji suma zadeklarowanych wpłat osiągnęła kwotę 33.366,11 tys. zł. Jest to kwota pozwalająca na zakup trzech wysokospecjalistycznych łóżek szpitalnych.

 

Najwyższą kwotę spośród oferowanych przez Grupę PKP aukcji uzyskał  pakiet „Usiądź za sterami Pendolino”. Zwycięzca licytacji za wyjątkową wycieczkę pod znakiem pociągu  Express InterCity Premium zadeklarował kwotę 12.999 zł. Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się aukcja Modelu Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego, stanowiącego jedyne w swoim rodzaju i niespotykane połączenie dwóch składów ED – 59 Acatus i ED – 74 Bydgostia.  Licytacja zakończyła się kwotą ponad 11 tys. zł. Miłośnicy Warszawy Centralnej  licytowali pakiet umożliwiający wcielenie się w rolę megafonisty na dworcu oraz lektora audioprzewodnika, oprowadzającego turystów po znanych i nieznanych zakątkach. Po zaciętej licytacji, aukcję „Zostań głosem dworca Warszawa Centralna” zakończono kwotą 5.800 zł. Nowego właściciela znajdą również: kolekcja zdjęć z wystawy „Wikiekspedycja kolejowa 2014”, której cena wywoławcza została przebita prawie stukrotnie - licytacja zakończyła się na kwocie 999 zł oraz wygrawerowana szyna kolejowa od PKP PLK S.A., która osiągnęła cenę 781 zł.

- Bardzo nas cieszy, że w XXI w. kolej wzbudza ogromne zainteresowanie i pozytywne emocje, które skutkują odważnymi decyzjami finansowymi. - mówi Paweł Wojciechowski, Prezes Fundacji Grupy PKP. – Nasze licytacje przyciągnęły uwagę wielu miłośników kolei, a licytowane przedmioty i pakiety zyskały wysokie kwoty, które Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeznaczy na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego. Dla nas to także wyzwanie, bowiem już dziś powinniśmy zacząć myśleć, w jaki sposób za rok zdyskontować obecny sukces.

Najdłużej, bo do środy 21 stycznia trwała  licytacja pakietu „Kolejowa podróż w czasie”, oferowanego przez PKP Cargo S.A. Jest to wyjątkowe zaproszenie do spędzenia rodzinnego weekendu w klimacie kolei czasów cesarza Franciszka Józefa. Ostatecznie cena tego pakietu osiągnęła kwotę 1 576 zł.

W ramach tegorocznego 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane są środki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci oraz godnej opieki seniorów. Grupa PKP włączyła się w akcję WOŚP wspólnym hasłem „Gramy Razem od Serca”.