Cieszący się wielkim zainteresowaniem przewodnik Fundacji Grupy PKP „Kolej na Polskę” doczekał się edycji na urządzenia przenośne. Dzięki temu jeszcze większa liczba osób zainteresowanych polskimi kolejami będzie miała dostęp do tej publikacji.

„Kolej na Polskę” to publikacja, która pozwala odkryć najpiękniejsze zabytki kolejnictwa i atrakcje turystyczne w ich pobliżu. To 17 doskonałych pomysłów na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także niepowtarzalna wyprawa wśród nadmorskich miejscowości i tętniących życiem miast, górskich kolejowych szlaków i dawnych lokomotyw.

Wydawnictwo Pascal wprowadziło do App Store i Android aplikację, która oferuje możliwość pobrania przewodników i książek. Dostępne jest już kilkanaście publikacji, w tym bezpłatny przewodnik Fundacji Grupy PKP „Kolej na Polskę”. Aby pobrać przewodnik należy zainstalować aplikację Pascal.

- W aplikacji publikujemy nasze najpiękniejsze książki, które dzięki nowoczesnej technologii nie tracą nic ze swojej atrakcyjnej, oryginalnej formy – niemożliwej do odwzorowania w zwykłych plikach epub lub mobi. Zyskują także względem wersji papierowej możliwością błyskawicznej nawigacji. – opowiada Andrzej Rosner, prezes Wydawnictwa Pascal.

Jesteśmy przekonani, że dzięki udostępnieniu przewodnika na platformach mobilnych iOS oraz Android, uda się nam dotrzeć do nowych odbiorców, którzy z zainteresowaniem poznawać będą Polskę przez kolejowy pryzmat. - mówi Paweł Wojciechowski, prezes Fundacji Grupy PKP – Czytelnicy mogą nie tylko przeglądać najciekawsze opisy, ale także drukować wybrane fragmenty przewodnika. Ponadto do publikacji dołączone będą filmy promujące inicjatywy Spółek Grupy PKP. W ten sposób nasza publikacja, której tradycyjny nakład powoli wyczerpuje się w księgarniach, zyskuje nowoczesny, multimedialny charakter i będzie szeroko dostępna aż do wiosny 2017.

Przypomnijmy, że Przewodnik „Kolej na Polskę” prowadzi czytelnika od Pomorza przez Żuławy, Kaszuby i Mazury. Przedstawia centrum Polski z licznymi zabytkami kolejowymi oraz opisami dworców i przystanków Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Na ścianie zachodniej pokazuje linię Sulechów – Wolsztyn – Luboń i atrakcje wolsztyńskiej parowozowni, a na południu barwnie opisuje m.in. Kolej Śląsko-Czeską, Śląską Kolej Górską, Magistralę Podsudecką i linię Chabówka – Nowy Sącz, ze znanym skansenem i odrestaurowanymi dworcami. Dalej podróż z przewodnikiem Fundacji Grupy PKP wiedzie na szlak Wąskotorowej Kolei Przeworsk – Dynów i kończy się w Bieszczadach, gdzie znaleźć można wiele atrakcji wykorzystujących infrastrukturę kolejową.

Publikacja została uzupełniona mapami, na których oznaczono ciekawe obiekty i linie kolejowe oraz lokalne zabytki i atrakcje turystyczne. Jak w każdym przewodniku wydawnictwa Pascal, tak i tutaj nie zabrakło praktycznych informacji o bazie hotelowej i gastronomicznej.