Spotkanie integracyjne jest doskonałym sposobem na poznanie się oraz nawiązanie relacji towarzyskich, dlatego w ramach projektu „Nowoczesny senior – nauka i integracja” odbędą się trzy eventy. Samotność ludzi starszych jest problemem bardzo powszechnym i trudnym do rozwiązania. Może ona doprowadzić do marginalizacji i wykluczenia osób starszych.


Aby zapobiec ww. procesowi, Fundacja Grupy PKP zorganizowała dla uczestników projektu turniej bowlingowy, który odbył się 12 października w Warszawie w klubie ARCO oraz we Wrocławiu w klubie Sky Bowling. Na wydarzenie licznie przybyli zaproszeni seniorzy z branży kolejowej wraz  z osobami towarzyszącymi i przyjaciółmi. Podczas wspólnej zabawy, goście poznawali się wzajemnie, poruszając różnego rodzaju tematy. Był też czas na wspólną recytację własnych wierszy.
Uczestnicy projektu udowodnili także, że są osobami aktywnymi, pełnymi energii, potrafiącymi dobrze się bawić i pokonywać bariery współczesnego świata.
Koncepcja spotkania integracyjnego spotkała się z aprobatą, czego potwierdzeniem były podziękowania dla Fundacji Grupy PKP złożone przez przybyłych gości.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z integracji we Wrocławiu: https://www.youtube.com/embed/h1Sg6k7PPx0