Misją Fundacji Grupy PKP jest przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych, w tym osób starszych. Ze względu na fakt, że polskie społeczeństwo się starzeje, wyzwaniem dla organizacji pozarządowych jest aktywizacja seniorów. 


W tym celu stworzyliśmy program ,,Nowoczesny Senior – nauka i integracja’’ oraz otrzymaliśmy dofinansowanie na jego realizację w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014 – 2020. Projekt jest skierowany do osób w wieku 60+ z myślą o upowszechnianiu kompetencji cyfrowych oraz integracji wewnątrz – i międzypokoleniowej

Program składa się z dwóch części: edukacyjnej, w ramach której będą odbywały się zajęcia z obsługi komputera i portali społecznościowych, prowadzenia bloga, warsztatów literackich, tworzenia filmów, poradników, obróbki zdjęć oraz integracyjnej, zawierającej zajęcia ruchowe, taneczne, a także gry i zabawy.

Poprzez wdrożenie projektu pokażemy seniorom, że są oni w stanie pokonać własne uprzedzenia i stereotypy oraz aktywnie włączyć się w życie społeczne.

Zajęcia odbędą się w dwóch miastach – Warszawie i Wrocławiu, w okresie od 1 października do 15 grudnia br. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 
W razie pytań, zachęcamy do kontaktu z Fundacją Grupy PKP (ul. Szczęśliwicka 62, 00-973 Warszawa, E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 22 474 38 86, www.fundacjapkp.pl).

Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału!