Na Dworcu Głównym w Poznaniu zainaugurowano projekt "WidzialniPełnosprawni.pl" organizowany przez Fundację Grupy PKP. Przez kilka godzin na Dworcu stała specjalna instalacja, dzięki której chcieliśmy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. To pierwszy z sześciu happeningów organizowanych w ramach projektu. Następne odbędą się na dworcach w Krakowie, Gdyni, Bydgoszczy, Łodzi i Warszawie.

Niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. Misją naszego projektu jest wyrównanie szans, chcemy zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnością – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP. Pierwszy etap zainaugurowany w Poznaniu to kampania informacyjno-promocyjna. W jej ramach Fundacja promuje dobre postawy w relacjach z osobami z niepełnosprawnością oraz ich zatrudnienie. - Do odbiorców chcemy dotrzeć za pomocą internetu, mediów społecznościowych, jak i spotów promocyjnych, które przygotowaliśmy. Ale staramy się dotrzeć także w sposób tradycyjny, dlatego rozpowszechniamy nasz przekaz podczas happeningów na dworcach w całej Polsce - mówi prezes Fundacji Grupy PKP.

W kolejnym etapie projektu Fundacja zorganizuje szkolenie pracodawców z Grupy PKP w zakresie pracy z osobami z niepełnosprawnością. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat specyfiki pracy z takimi osobami oraz na temat korzyści wynikających z ich zatrudnienia. - Zmianę w podejściu rynku pracy do osób z niepełnosprawnością chcemy zacząć od siebie, dlatego ten etap działań kierujemy do wewnątrz naszej Grupy PKP - mówi Katarzyna Kucharek.

Kampania potrwa do końca września.