Ostatnie nawałnice, które przeszły nad północną Polską dotknęły kilka tysięcy rodzin. Zniszczone zostały między innymi budynki mieszkalne. – Dostaliśmy sygnały, że w ostatnich wydarzeniach ucierpieli także kolejarze i ich rodziny. Chcemy im pomóc – mówi prezes Fundacji Grupy PKP, Katarzyna Kucharek.

Jak szacuje Fundacja wskutek załamania pogodowego ucierpieć mogło kilkadziesiąt rodzin kolejarskich. Fundacja Grupy PKP może udzielić im pomocy w postaci darowizny. Aby otrzymać pomoc należy wypełnić wniosek znajdujący się na stronie internetowej Fundacji (Pliki do pobrania). – Wnioski poszkodowanych w ostatnich nawałnicach będziemy rozpatrywać w pierwszej kolejności – zapewnia Katarzyna Kucharek.

Fundacja zapowiada także inne działania na rzecz osób, które ucierpiały w wyniku ostatnich wydarzeń pogodowych. – Nie pozostaniemy obojętni. Tych ludzi nagle spotkała ogromna tragedia, jako środowisko, z którego się wywodzą chcemy i powinniśmy im pomóc – mówi prezes Fundacji.

Fundacja Grupy PKP została założona w 2013 roku w celu prowadzenia działalności społecznie użytecznej i dobroczynnej. Misją Fundacji jest pogłębianie wiedzy i świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego, promowanie nowych technologii i innowacji dla kolejnictwa, ochrona dóbr kolejowych o wartości historycznej i artystycznej, a także wspieranie środowisk związanych z koleją.