Coraz więcej polskich seniorów jest aktywnych towarzysko i społecznie. Według badań CBOS przeciętny senior poświęca półtorej godziny dziennie na rozrywki i życie towarzyskie.  – Ważne jest, aby stwarzać przestrzeń do tych aktywności – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP. Fundacja zaprasza na wieczorek pt. Portrety Polskiej Piosenki, który odbędzie się we wtorek 5 października o godzinie 18:00 w centrum muzycznym Nowy Świat Muzyki na rogu ulic Nowy Świat i Świętokrzyskiej.

Problem aktywizacji osób starszych coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. - Staramy się działać na rzecz seniorów i to nie tylko tych z naszej „branży” – mówi prezes Fundacji Grupy PKP. – Stwarzamy przestrzeń do spotkania między pokoleniami, ten wieczorek jest jednym z takich działań – dodaje Michał Tarcha, koordynator projektu w Fundacji Grupy PKP.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia pod numerem telefonu +48 22 474 94 03 do 29 września. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.