Fundacja Grupy PKP włączyła się w dwa wydarzenia zorganizowane przez Stację Muzeum w Warszawie i oddział w Sochaczewie oraz Parowozownie Skierniewice. Na milusińskich czeka moc atrakcji, konkursy z nagrodami, zabawy przygotowane przez animatorów oraz możliwość poznania pracy kolejarzy „od środka”.

Chyba każde dziecko oczekuję z niecierpliwością tej najważniejszej, poza urodzinami i Bożym Narodzeniem daty, czyli 1 czerwca. Dzień Dziecka, to wyjątkowe święto w kalendarzu, kiedy to najmłodsi otrzymują wymarzone zabawki oraz rodzice wymyślają im najróżniejsze niespodzianki. W tym dniu instytucje kultury również przygotowują atrakcje, by poprzez zabawę również przekazać młodzieży wiedzę na określony temat. Jak co roku w obchody Dnia Dziecka biorą udział: Parowozownia w Skierniewicach organizując dzień otwarty dla zwiedzających oraz Stacja Muzeum. Fundacja Grupy PKP również chętnie współorganizuje  wydarzenia skierowane do najmłodszych.

Interaktywna wystawa i animatorzy

Do Skierniewic jak co roku będą zjeżdżali się młodzi miłośnicy kolei, którzy z chęcią zobaczą eksponaty zebrane w Parowozowni przy ul. Łowickiej 1. Bogaty program wydarzenia zawiera m.in. możliwość obejrzenia interaktywnej wystawy ”Urządzenia sterowania ruchem kolejowym”; specjalne atrakcje dla dzieci przygotowane przez PKP Cargo S.A., prezentacja funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei zasad bezpieczeństwa na terenie kolejowym. Na miejscu najmłodsi otrzymają polsko-angielskie książeczki o bezpieczeństwie „Beni uczy bezpieczeństwa. Beni teaches you to behave safely” przygotowane przez Fundacje Grupy PKP. Wstęp do Parowozowni Skierniewice jest wolny. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem: http://www.psmk.org.pl/dzien-dziecka-w-parowozowni-skierniewice-tuz-tuz/

Weekend ze Stacją Muzeum

Dzień Dziecka może trwać aż dwa dni! Z takiego założenia wyszli organizatorzy wydarzeń w Stacji Muzeum w Warszawie i Sochaczewie. W godzinach od 11 do 17 dzieciaki wezmą udział w warsztatach „Muzealne poruszenie. Ruch w wierszach Juliana Tuwima.”, „Książeczki z muzealnej biblioteczki. Co można zrobić gęsim piórkiem?” oraz „Naucz mnie robić to samemu. Budowa modeli pociągów”. Poza tym animatorzy przygotowali takie atrakcje, jak malowanie buziek, czy wodne tatuaże z kolejowymi motywami. Fundacja Grupy PKP również będzie obecna podczas tego wydarzenia. Dzieci otrzymają niespodzianki i materiały dotyczące bezpieczeństwa.
Harmonogram atrakcji znajdziecie tu:

https://www.stacjamuzeum.pl/dzien_dziecka_w_stacji_muzeum.html

Wszystkim dużym i małym kolejarzom życzymy super prezentów i słonecznego Dnia Dziecka.

Fundacja Grupy PKP