Już w najbliższy piątek, 14 czerwca o godz. 14.00, po raz kolejny spotkamy się na Starych Powązkach przy grobach, aby uczcić pamięć tych, którzy od nas odeszli, a mają ogromne zasługi dla rozwoju kolejnictwa w Polsce. Jedną z takich postaci jest Stanisław Wysocki (1805-1868) - projektant i budowniczy Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Bądźcie razem z nami!

W dniu 174. rocznicy uruchomienia pierwszego odcinka Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, Fundacja Grupy PKP i Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zapraszają na 35. spotkanie przy grobie Stanisława Wysockiego (1805-1868), jej projektanta i budowniczego. Po chwili refleksji okolicznościowy spacer alejkami Starych Powązek, szlakiem odrestaurowanych grobów kolejarzy i osób związanych z koleją poprowadzi Marek Moczulski. Zbiórka przy bramie św. Honoraty, godz. 14.00.

Zapraszamy też do wysłuchania audycji, która odbyła się 12 czerwca na falach stacji Radio dla Ciebie, w której Marek Moczulski - miłośnik historii kolei, współzałożyciel Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei w 1987 r., pomysłodawca i współorganizator wielu kolejowych imprez turystycznych – oraz Sara Pijanowska z Fundacji Grupy PKP, opowiadali m.in. o historii uruchomienia pierwszego odcinka Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej.

Audycja: www.rdc.pl/podcast/wieczor-rdc-174-rocznica-odcinka-drogi-zelaznej-warszawsko-wiedenskiej

Bądźcie razem z nami na Starych Powązkach!

Fundacja Grupy PKP