W tym roku przypada 14. edycja Moto Safety Day, która odbędzie 27 lipca w Gdyni na Skwerze Kościuszki. Czego dotyczy Moto Safety Day? To inicjatywa promująca kulturę motoryzacyjną, ucząca zasad partnerstwa i bezpieczeństwa na drodze oraz przy przejazdach kolejowo-drogowych, a także podejmująca tematykę elektromobilności.  Jak zawsze na uczestników czeka szereg wspaniałych atrakcji, więc widzimy się w Gdyni!

fot. materiały prasowe

Rozwiązywanie problemów oraz edukacja w obszarze bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych jest jednym z fundamentalnych priorytetów ujętych w statucie Fundacji Grupy PKP. I nie jest to suchy zapis, lecz formuła przekładająca się na realne działania, co potwierdza chociażby udział Fundacji w wielu międzynarodowych grupach roboczych. 6 czerwca 2019 r. reprezentowaliśmy Polskę podczas 11. edycji Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa na Przejazdach Kolejowo-Drogowych (International Level Crossing Awareness Day – ILCAD) w holenderskim mieście Amersfoort. Tegorocznym hasłem przewodnim konferencji ILCAD było sformułowanie: „Najważniejsze STOP (zatrzymanie) w ciągu dnia!”. Chodzi tu oczywiście o bezpieczne i rozważne przekraczanie przejazdów kolejowo-drogowych, które wciąż stanowią ogromne wyzwanie dla wielu ekspertów z całego świata, pracujących nad wyeliminowaniem wypadków w tych miejscach. Miejmy hasło ILCAD-u w pamięci, a także dzielmy się nim z innymi uczestnikami ruchu!

Zbliża się ku temu najlepsza okazja, czyli Moto Safety Day 2019. To właśnie wtedy możemy nie tylko dobrze się bawić i miło spędzić czas, ale też podejmować rozmowy dotyczące poprawy bezpieczeństwa, do czego szczególnie zachęcamy.

Kiedy i gdzie?  

  • Wydarzenie odbędzie się 27 lipca w Gdyni , w godzinach 11.00 – 20.00 na Skwerze Kościuszki

Co nas czeka?

  • Tegoroczna edycja będzie obfitować w liczne atrakcje – uczestnicy będą świadkami symulacji wypadku drogowego włącznie z dachowaniem samochodu – z udziałem wszystkich służb ratowniczych, będą uczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Dostępne będą także symulatory dachowania, zderzeń, alkogoogle, strefy edukacyjne, m.in. LOTOS – Mistrzowie w pasach, elektromobilność; pojazdy elektryczne – samochody, rowery, hulajnogi, stacje ładowania, a także systemy bezpieczeństwa w samochodach i motocyklach.
  • Dla uczestników wydarzenia zostaną przygotowane strefy bezpieczeństwa, miasteczko ruchu drogowego, miasteczko kolejowe, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, specjalne strefy edukacyjne dla dzieci, w tym możliwość wzięcia książeczki edukacyjnej „Beni uczy bezpieczeństwa” przygotowanej przez Fundację Grupy PKP.

Z pewnością każdy uczestnik ruchu drogowego będzie mógł znaleźć coś dla siebie. O pozytywne dźwięki podczas imprezy zadbają DJ Soober oraz Dave Bo w specjalnym występie – Saxophone Show.

Spodziewajcie się także relacji na stronie Facebook Fundacji: www.facebook.com/FundacjaGrupyPKP

Do zobaczenia w Gdyni!
Fundacja Grupy PKP