Lwowski klub piłkarski, wspierany przez Fundacje Grupy PKP dzielnie walczył na murawie stołecznej Legii. Młodzi sportowcy z Ukrainy po raz pierwszy wzięli udział w 15. edycji Międzynarodowego Turnieju Legia CUP.

Fundacja Grupy PKP od lat wspiera klub sportowy „POGOŃ” Lwów, za co zarząd i rada Fundacji zostali odznaczeni medalem jubileuszowym wybitym z okazji 115. rocznicy założenia oraz 10. rocznicy reaktywacji LKS „POGOŃ”.

Pod opieką Fundacji znajdują się młodzi sportowcy, którzy trenują w szkółce piłkarskiej. W dniach 23 -24 listopada kibice piłki nożnej podziwiali zdolności przyszłej kadry piłkarzy Europy i świata, podczas 15. edycji Międzynarodowego Turnieju Legia CUP, który odbył się na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. W turnieju walczyły drużyny m.in. z Austrii, Belgii, Czech, Niemiec, Norwegii i Anglii.

W trakcie rozgrywek zawodnicy lwowskiej drużyny wywalczyli trzy remisy z drużyną z Norwegii i Nowego Jorku. Ostatecznie drużyna zajęła 13. miejsce w turnieju.

Klub Sportowy „POGOŃ” Lwów został reaktywowany w 2009 roku przez miejscowych Polaków. Zarząd klubu kontynuuje cele i założenia jednego z najstarszych i najbardziej zasłużonych klubów piłkarskich międzywojennej Polski. Członkowie organizacji od sześciu lat szczególnie mocno wspierają rozwój młodzieży, prowadząc szkółkę piłkarską, do której uczęszczają dzieci z dwóch polskich szkół we Lwowie. Istnienie klubu pozwala na integrację polskiego środowiska oraz wspiera idee kształtowania młodego pokolenia poprzez zamiłowanie do sportu i aktywność fizyczną. 

Fundacja Grupy PKP życzy wielu sukcesów młodym sportowcom lwowskiej „POGONI”.

Na zdj. Jacek Zieliński wręcza, Dyrektor Akademii Legii Warszawa, wręczający puchar zawodnikowi z Klubu Sportowego „Pogoń” Lwów, fot. Legia Soccer Schools

Puchary turnieju Legia Cup U11, fot. Legia Soccer Schools

Galeria zdjęć: fot. Legia Soccer Schools

Fundacja Grupy PKP