Stepujący mikołaje, śnieżynki z upominkami oraz profesjonalni muzycy – to wszystko już 13 grudnia w holu dworca Wrocław Główny. Podczas wydarzenia artyści wykonają najbardziej znane polskie
i światowe kolędy, by wprowadzić pasażerów  w świąteczny nastrój.

Happening jest organizowany przez Fundację Grupy PKP. Podróżni wybierający się w podróż pociągiem wezmą udział w wyjątkowym przedstawieniu przygotowanym przez aktorów i muzyków, którzy szykują moc atrakcji i niespodzianek. Podczas przedstawienia widzowie wysłuchają takich kolęd jak: „Cicha noc”, czy „Dzisiaj w Betlejem” w wykonaniu śpiewaczki operowej Anny Marii Adamiak. Całość wydarzenia poprowadzi Anna Popek, dziennikarka telewizyjna, prezes Fundacji Kulturalna Polska, zaś życzenia z okazji Bożego Narodzenia złoży Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A. oraz przewodniczący rady Fundacji Grupy PKP.

- Wyjątkowe wydarzenie, które zorganizowała Fundacja Grupy PKP z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia jest ukłonem w stronę pasażerów i miłośników dworca we Wrocławiu. Wycieczki z przewodnikiem, które zorganizowaliśmy na przełomie października i listopada pokazały, jak wiele osób interesuje się historią tego budynku oraz kolei. Zapraszam wszystkich pasjonatów i mieszkańców Wrocławia, by wzięli udział w świątecznym happeningu „Kolejowe Kolędowanie”.  – mówi Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A.

Dworzec Wrocław Główny to miejsce szczególne nie tylko na kolejowej mapie Polski, ale również obiekt otwarty na wydarzenia kulturalne. W tym roku na dworcu odbyło się szereg wydarzeń w tym m.in. European Glass Festival. Na dworcu mieści się również biblioteka publiczna i galeria sztuki BWA.

Wydarzenie  rozpocznie się 13 grudnia o godzinę 11:00 w holu dworca Wrocław Główny. Udział w happeningu jest bezpłatny.

Fundacja Grupy PKP