Happening „Kolejowe Kolędowanie” Fundacji Grupy PKP wprowadził mieszkańców Wrocławia w świąteczny nastrój. Podczas wydarzenia artyści wykonali najbardziej znane polskie i światowe kolędy, a radosne śnieżynki rozdawały słodkie upominki.

 

Dziś, 13 grudnia o godzinie 11:00 na pasażerów podróżujących pociągiem z dworca kolejowego Wrocław Główny czekała nie lada niespodzianka! W hali głównej, na dużej scenie pojawili się piosenkarze i artyści, którzy przygotowali wyjątkowe świąteczne wydarzenie. Happening „Kolejowe Kolędowanie” Fundacji Grupy PKP został przygotowany z myślą o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia.  Wesołe śnieżynki rozdawały słodkie upominki, zaś aktorzy w przebraniu Świętego Mikołaja dali pokaz stepowania, co spotkało się z dużym zainteresowaniem widowni. Wydarzenie prowadziła Anna Popek, dziennikarka telewizyjna i prezes Fundacji Kulturalna Polska. Fundację Grupy PKP reprezentował Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP S.A. oraz przewodniczący rady Fundacji.

- Choć do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze niecałe dwa tygodnie, to już dziś pragniemy wspólnie z artystami Fundacji Kulturalna Polska wprowadzić Państwa w świąteczny nastrój poprzez wspólne śpiewanie tradycyjnych, polskich kolęd. Kolejarze są znani ze swojego oddania kulturze polskiej i patriotyzmu. Święta Bożego Narodzenia są ważne w życiu każdego Katolika i każdego kolejarza, który codziennie wypełnia swoją służbę pasażerom. Z tego miejsca chciałbym również złożyć wszystkim ludziom dobrej woli, wolontariuszom, pasażerom i mieszkańcom Wrocławia najserdeczniejsze życzenia, spokojnych i radosnych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze. Życzę Państwu zdrowia i pomyślności oraz sukcesów w 2020 roku. – powiedział Mirosław Antonowicz.

Po życzeniach nastąpiła część artystyczna happeningu. Na scenie w pięknej sukni balowej wystąpiła śpiewaczka operowa Anna Maria Adamiak, która zaśpiewała tradycyjne, polskie kolędy: „Cichą noc”, czy „Dzisiaj w Betlejem”. Wydarzenie przyciągnęło uwagę dużej liczby osób. Uczestnictwo było bezpłatne. Wydarzenie miało miejsce na dworcu Wrocław Główny, gdyż jest to miejsce szczególne nie tylko na kolejowej mapie Polski, ale również obiekt otwarty na wydarzenia kulturalne. W tym roku na dworcu odbyło się szereg wydarzeń w tym m.in. European Glass Festival. Na dworcu mieści się również biblioteka publiczna i galeria sztuki BWA.

Fundacja Grupy PKP