„Weź książkę! Przynieś książkę”, to hasło kampanii Fundacji Grupy PKP, która w ubiegłym roku przyłączyła się do nieodpłatnego przekazywania książek
poprzez pozostawianie ich na tzw. półkach, regałach „bookcrossingowych”, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Do inicjatywy przekonujemy kolejne firmy.

 Do akcji bookcrossingu, właśnie dołączyły Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. To kolejna firma, w siedzibie której będziemy realizować wymianę książek wśród pracowników kolei.

2

Czytelnictwo w Polsce spada
Czy wiecie, że w naszym kraju w 2018 roku zaledwie 37 proc. badanych osób zadeklarowało przeczytanie jednej książki w ciągu roku? To wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Biblioteki Narodowej. 

Statystyki są niedobre, dlatego postanowiliśmy przyłączyć się do międzynarodowego ruchu bookcrossingowego. Naszym celem jest promocja czytelnictwa na kolei i wśród podróżnych. Pierwszym krokiem było utworzenie ogólnodostępnej biblioteczki w siedzibie Fundacji Grupy PKP przy ul. Szczęśliwickiej 62 w Warszawie. Książki przynieśli nasi pracownicy oraz odwiedzający Fundację, którzy zdecydowali się utworzyć  nasz wspólny księgozbiór. W ten sposób stworzyliśmy pokaźny „dom książki”, z którego obecnie może korzystać każdy.

Zawsze jest czas na dzielenie się książką!
Bookcrossing to wyjątkowa okazja dla miłośników literatury oraz wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoimi książkami z innymi. Pomysł spodobał się pracownikom spółki KZŁ 
w  Bydgoszczy. Wspólnie zebrali ponad sto egzemplarzy beletrystyki i książek popularnonaukowych, również branżowych.
Dzięki temu idea rozpowszechniona przez Fundację Grupy PKP zagościła na kolei. Zachęcamy inne spółki i firmy do kontynuacji akcji pod naszym patronatem.

Chętnych zapraszamy do kontaktu z Fundacją poprzez adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakładajcie swoje biblioteki i korzystajcie z możliwości bookcrossingu.

Fundacja Grupy PKP