Na apel Fundacji Grupy PKP w sprawie wolontariatu pracowniczego odpowiedziało już 18 osób z całej Polski.
Cieszymy się, że w kryzysowym czasie, jaki zapanował w kraju, kolejarze znowu pokazują swoją solidarną postawę pomagając współpracownikom i emerytowanym kolejarzom w potrzebie. Wszystkim wolontariuszom, którzy się do nas zgłosili dziękujemy! Doskonale wiemy, że wymaga to zaangażowania i odwagi z Waszej strony.

 Pomagamy Docz do nas 1

W miniony piątek wyszliśmy z apelem do kolejarzy z prośbą o pomoc pracownikom, którzy znaleźli się na 14 – dniowej kwarantannie domowej. Pomagamy tym, którzy są odizolowani i nie mają bliskich, którzy mogą zrobić dla nich zakupów z artykułami pierwszej potrzeby. – Jesteśmy wdzięczni, że mimo trudnej sytuacji jaka panuje w Polsce, są pracownicy, którzy nie są obojętni i wyrażają chęć bezinteresownej pomocy. Przez ostatnie trzy dni zgłosiło się do nas 18 osób z całej Polski, które chcą działać i dystrybuować paczki z artykułami pierwszej potrzeby najbardziej potrzebującym. Nasz apel rozszerzamy o kolejne spółki kolejowe z Grupy PKPWolontariuszy wciąż przybywa. – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu w Fundacji Grupy PKP.

Obecnie w akcji biorą udział pracownicy: PKP S.A., PKP Informatyka Sp. z o.o., PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. , WARS   S.A. oraz Kolejowych Zakładów Łączności sp. z o.o. Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji wolontariatu Fundacji Grupy PKP „Kolejarze kolejarzom” prosimy o zgłoszenia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zasady bezpieczeństwa
Do zadań wolontariuszy będzie należało dostarczenie paczek przygotowanych przez pracowników Fundacji Grupy PKP. Idealnie, gdyby wolontariusze dysponowali własnym środkiem transportu, by uniknąć podróży komunikacją publiczną. Żaden z pracowników i wolontariuszy nie będzie miał kontaktu bezpośredniego z osobą przebywającą na kwarantannie domowej. Paczka z artykułami pierwszej potrzeby będzie pozostawiona przed drzwiami. Wolontariusz ma jedynie kontakt telefoniczny z osobą, której dostarcza pakunek. Wolontariusz będzie pouczony i przeszkolony z zasad zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. Czekamy na Waszą pomoc, a za dotychczasowe deklaracje bardzo dziękujemy.

Kolejarze Kolejarzom pomagaj 2