Partia bezpłatnych maseczek ochronnych bydgoskiego producenta – firmy Modus została dostarczona do Fundacji. Teraz zostaną przekazane do spółek kolejowych z Grupy PKP, dla pracowników, którzy są w czynnej służbie.

 Bezpłatne maseczki ochronne trafią do spółek kolejowych, które odpowiedziały na apel Fundacji Grupy PKP o ich przekazanie. Przedsiębiorstwa, do których trafią paczki przekażą maseczki tym pracownikom, którzy wciąż wykonują swoje obowiązki, a nie mają możliwości pracy zdalnej. Z maseczek również skorzystają pracownicy Fundacji i wolontariusze, którzy 

w tym momencie pomagają w akcji „Kolejarze kolejarzom”, czyli przywożą paczki osobom
w potrzebie, będących na kwarantannie domowej.

Dziękujemy firmie Modus z Bydgoszczy za inicjatywę. Kolejarze, mimo panującej epidemii wciąż pozostają na służbie. Dodatkowe wyposażenie ochrony osobistej w obecnych czasach to wymóg konieczny. Bezpłatne przekazanie artykułów ochronnych, to postawa godna podziwu i naśladowania! – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.      

image00011Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP

Producent mundurów m.in. kolejowych wychodząc naprzeciw panującym warunkom w kraju rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Produkty przekazują służbom mundurowym, wojsku, szpitalom, a także kolejarzom. Wcześniej maseczki trafiły również do Wojewódzkiego Sztabu Antykryzysowego, Wojsk Obrony Terytorialnej i szpitali w Bydgoszczy. Prezes Zarządu firmy Modus Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. - Marek Ulewicz, zadeklarował, że w miarę możliwości produkcyjnych, udostępni maseczki kolejnym podmiotom kolejowym, które się do niego zgłoszą.

Modus jest członkiem Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei, dlatego też Izba zajmuje się wsparciem tego projektu i pomaga w nawiązywaniu kontaktu z najbardziej potrzebującymi instytucjami kolejowymi.

image00012
Zespół Fundacji Grupy PKP na służbie.
Maseczki zostaną przekazane pracownikom spółek Grupy PKP,
a także wolontariuszom Fundacji.

20200319 093631Hala produkcyjna. Zdj. Modus Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. 


         

                                                                                           Kontakt dla mediów
Sara Pijanowska
Fundacja Grupy PKP
T: +48 786 857 294
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.