Drogie Koleżanki i Koledzy, pracownicy spółek kolejowych, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc kolejarzowi – panu Wojciechowi Papiernik.
Pan Wojciech od ponad 26 lat był związany z koleją, pracując jako elektryk w spółce PKP. Jego codzienna praca wiązała się z dużym ryzykiem i niebezpieczeństwem, narażała zdrowie i życie.

14 lutego pani Joannie oraz trójce dzieci zawalił się świat. Rodzina dostała informację o tym, że ich tata uległ wypadkowi w pracy. W wyniku porażenia prądem o napięciu 3000 V doszło do zatrzymania krążenia.

Dzięki przeprowadzonej resuscytacji wykonywanej początkowo przez współpracowników, a następnie przez zespół ratownictwa medycznego, udało się przywrócić czynności życiowe. Pan Wojciech został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po odstawieniu leków, które miały utrzymać go w tym stanie – nie wybudził się – pozostaje nieprzytomny. Diagnoza – obrzęk mózgu, który jest skutkiem zatrzymania krążenia oraz oddechu. Dlatego też Pan Wojciech nadal się nie wybudził.

W powrocie do zdrowia może pomóc właściwa rehabilitacja neurologiczna oparta również o leczenie farmakologiczne. Pobyt w ośrodku, który specjalizuje się w takich przypadkach nie jest refundowany, co więcej, jest bardzo kosztowny.

Rodzina pana Wojciecha jest bardzo zdeterminowana, mają w sobie ogromną siłę, każdego dnia budzą się z wiarą i nadzieją, by walczyć o powrót do zdrowia męża, taty. Wyczerpali już wszystkie możliwości pomocy ze strony rodziny, znajomych.

Kierujemy ogromną prośbę do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą pomóc panu Wojciechowi, w powrocie do zdrowia. Pokażmy swoją solidarną postawę i pomóżmy kolejarzowi w powrocie do zdrowia!

Każda złotówka może zmienić świat. Najpierw świat Pana Wojciecha, ale również jego najbliższych.

Fundacja Grupy PKP prowadzi zbiórkę na leczenie. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy nr: 70 1320 0019 1649 3010 2000 0013 z dopiskiem darowizna na cele statutowe – dla p. Wojciecha Papiernika. Zbiórka będzie prowadzona do 15 czerwca.

Fundacja Grupy PKP