Dziś, 21 kwietnia obchodzimy 152. rocznicę śmierci inż. Stanisława Wysockiego. W 2020 roku świętujemy 175. rocznicę otwarcia pierwszego odcinka Drogi Żelaznej Warszawsko - Wiedeńskiej.

Fundacja Grupy PKP zaplanowała spacer po Warszawie, ale ze względu na epidemię koronawirusa niestety trzeba było zmodyfikować plany. Dlatego stworzyliśmy wirtualny, wspomnieniowy spacer "Warszawskim szlakiem Stanisława Wysockiego". Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia naszej prezentacji wykonanej wspólnie z Markiem Moczulskim.

Przedstawiciele Fundacji Grupy PKP 21 maja 2020 roku wraz z kolejarzami i miłośnikami odda hołd budowniczemu Drogi Żelaznej Warszawsko - Wideńskiej, składając wiązankę i zapalając znicze na grobie Stanisława Wysockiego, na Starych Powązkach w Warszawie. Gdyby, nie epidamia koronawirusa, to dziś odbyłby się spacer poprowadzony przez naszego wolonatriusza, kolejarza i pasjonatę Marka Moczulskiego. Na szczęście możemy zaprosić wszystkich na wirtualną podróż, która przybliży Państwu życie i pracę wybitnego, polskiego inżyniera. Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji przygotowanej na podstawie materiałów i książki autorstwa Marka Moczulskiego i Wiesława Wojasiewicza.