Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc Julce, która ma 17 lat i jest córką pracownika PKP CARGO S.A.. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i lekooporną padaczkę Zespołu Lennoxa-Gastauta. Pomóżmy Julce i jej rodzicom w zebraniu funduszy na leczenie!

Julka urodziła się całkowicie zdrowa. Gdy skończyła 2 lata, okazało się, że dziewczynka choruje na MPD i lekooporną padaczkę Zespołu Lennoxa-Gastauta. Życie jej rodziców zamieniło się o 180 stopni. 

Kiedy Julka była maleńka, miała niespełna rok, rodzice zauważyli, że coś jest nie tak. Diagnoza lekarzy byłą jednoznaczna, stwierdzili postępującą chorobę. Najpierw opóźnienie rozwoju, zaś w wieku dwóch lat u dziewczynki nastąpił pierwszy atak padaczki.

Dziś, Julka ma 17 lat, a umysł 2-letniego dziecka. Podczas ataków padaczki rodzice odczuwają ogromną niemoc. Dodatkowo Julka przestaje mówić, jej rozwój się zatrzymuje, ma częste ataki autoagresji, nie można pozostawić jej bez opieki. 

Rodzice Julki marzą o tym, by złagodzić jej choć część bólu, z jakim dziewczynka zmaga się każdego dnia. Gdy pojawia się nadzieja na lepsze życie, chcą o nie zawalczyć. To będzie możliwe, gdy rozpoczną terapię komórkami macierzystymi!

Rodzice wierzą z całych sił, że przeszczep komórek macierzystych okaże się ratunkiem dla Julki, pozwoli opanować napady, sprawi, że córka będzie się lepiej rozwijała. Niestety, terapia ta nie jest w Polsce refundowana, a jej koszt to 40 000 zł!

Szanowni Państwo, zwracamy się o pomoc i wsparcie finansowe dla Julki.

Jak można pomóc?

Prosimy o dokonanie wpłat na konto Fundacji Grupy PKP: 81 1320 0019 1649 3010 2000 0009 wpisując w treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Julki.

Zbiórka będzie prowadzona do 15 sierpnia.

Liczy się każda złotówka, za którą z góry bardzo dziękujemy!