Już po raz trzeci Fundacja Grupy PKP będzie obecna na Moto Safety Day w Gdyni. Fundacja aktywnie włącza się w działania mające na celu propagowanie bezpieczeństwa, kultury oraz ekologii w szeroko pojętym transporcie.

Głównym celem, organizowanego już od 15 lat, Moto Safety Day jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kultury motoryzacyjnej. Wydarzenie organizowane jest we współpracy między innymi z Ministerstwem Infrastruktury, Ministerstwem Energii i Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym roku odbędzie się ono 22 sierpnia w Gdyni na parkingu przy Polance Redłowskiej.

Przedstawiciele Fundacji Grupy PKP będą przypominać, jak zachowywać się bezpiecznie w codziennym życiu, w różnych sytuacjach, często takich, w których nie zdajemy sobie sprawy z potencjalnych zagrożeń. Każdy chętny będzie mógł otrzymać książeczkę: „Beni* uczy bezpieczeństwa”. Broszura przypomina między innymi o zasadach korzystania z energii elektrycznej oraz urządzeń elektrycznych, bezpiecznym korzystaniu z Internetu czy o proekologicznych zachowaniach, które bezpośrednio przekładają się na kondycję naszej planety, a tym samym na nasze zdrowie.

Bardzo ważnym aspektem obecności Fundacji Grupy PKP na Moto Safety Day będzie edukacja w zakresie bezpiecznych zachowań na przejazdach kolejowo – drogowych. Od lat Fundacja mocno angażuje się w działania mające na celu zwiększanie poziomu bezpieczeństwa na terenach kolejowych, w tym właśnie na przejazdach.

Zarówno my kolejarze, jak i drogowcy mamy wspólne cele. Należy do nich na przykład działanie na rzecz wyeliminowania wypadków w miejscach, gdzie kolej styka się z transportem samochodowym, czyli na przejazdach kolejowo – drogowych – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP -  Z roku na rok statystyki pokazują, że takich zdarzeń jest coraz mniej. Nie oznacza to jednak, że nie ma już nic do zrobienia. Dlatego cały czas staramy się edukować i utrwalać wśród Polaków postawy sprzyjające bezpieczeństwu. Stąd właśnie nasza obecność na Moto Safety Day – dodaje.

Jednym z motywów tegorocznego Moto Safety Day będzie także ekologia. Kolejarze bardzo aktywnie włączają się w działania promujące dbałość o środowisko naturalne. Przy wybranych dworcach kolejowych powstają stacje ładowania samochodów elektrycznych. Grupa PKP uruchamia usługi dodatkowe dla swoich klientów, na przykład takie jak bike sharing. W ramach największego w historii programu modernizacji dworców kolejowych, PKP S.A. – spółka wiodąca w Grupie – buduje w wybranych lokalizacjach tzw. Innowacyjne Dworce Systemowe. Są to nowoczesne, energooszczędne i przyjazne środowisku dworce kolejowe – jednym słowem obiekty na miarę XXI wieku.

*Maskotka Fundacji Grupy PKP będąca „twarzą” akcji „Szkoła przyjazna bezpieczeństwu”

Beni450

Kontakt dla mediów
Sara Pijanowska
Fundacja Grupy PKP
T: +48 786 857 294
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.