Dzięki środkom otrzymanym od PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. wsparliśmy podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Darowiznę przeznaczono na środki ochronne konieczne w zwalczaniu epidemii SARS-CoV-2.

 

Majka 3Materiały Stowarzyszenia Krok za Krokiem

Regularnie wspieramy wiele inicjatyw społecznych, zwłaszcza tych organizacji, które działają w obszarze województw, przez które przebiega linia szerokotorowa. Staramy się również angażować w te działania naszych pracowników w ramach wolontariatu pracowniczego. Pomoc dzieciom niepełnosprawnym jest dla nas szczególnie ważna. Wierzymy, że nasza działalność biznesowa, szczególnie w trudnym okresie pandemii ma głębszy sens, ponieważ pozwala pomagać najbardziej potrzebującym – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu zrzesza rodziców, opiekunów i przyjaciół dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób
z niepełnosprawnościami. Działalność organizacji obejmuje głównie zintegrowaną rehabilitację, edukację i wsparcie społeczne osób z wczesnym uszkodzeniem mózgu.

– Niestety, temat walki ze skutkami COVID-19 pozostaje aktualny. Jako Fundacja angażujemy dużą część pozyskanych środków na ochronę osób najbardziej narażonych. Takie organizacje jak Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu nie mogłyby realizować swoich istotnych celów statutowych bez wsparcia innych podmiotów. Tym bardziej cieszmy się, że mogliśmy pomóc im w działaniu – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Darowizna przekazana Stowarzyszeniu pokryje koszty zakupu środków ochrony osobistej oraz środków do dezynfekcji urządzeń i pomieszczeń. 

 119041294 709852616267706 933810180332054862 n

Materiały Stowarzyszenia Krok za Krokiem

dzieciaki Krok za krokiem zamo

Materiały Stowarzyszenia Krok za Krokiem

Fundacja Grupy PKP