Nauka jazdy na deskorolce oraz zwiedzanie Stadionu Śląskiego – to jedne z atrakcji, w których uczestniczyli młodzi mieszkańcy Śląska w ramach bezpłatnych półkolonii zorganizowanych przez Centrum Działań Rewitalizacyjnych w Zabrzu. Inicjatywę wsparła Fundacja Grupy PKP.

– Sytuacja epidemiologiczna bądź trudności finansowe zmusiły wiele rodzin do spędzenia wakacji w miejscu zamieszkania. To bardzo cenne, że Centrum Działań Rewitalizacyjnych w Zabrzu stawiło czoła tym przeciwnościom – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

„Z deskorolką na grubie” – pod tym hasłem dzieci i młodzieży w wieku 7–14 lat z Zabrza oraz okolic uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Zgodnie z motywem przewodnim półkolonii, młodzi Ślązacy, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, uczyli się jazdy na deskorolce. Dodatkowo, w ramach propagowania aktywnego wypoczynku zorganizowano zwiedzanie Sztolni Królowej Luizy, Kopalni Guido oraz Stadionu Śląskiego.

W szczęściu turnusach udział wzięło ponad 200 dzieci i młodzieży zamieszkujących województwo śląskie –  w szczególności Zabrze i miasta ościenne.