Fundacja Grupy PKP dzięki darowiźnie celowej przekazanej przez PKP Intercity S.A. pomogła Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek” zrealizować „Wyprawę marzeń”.

Aktywizacja oraz wsparcie w zakresie leczenia i rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami to jeden z kluczowych obszarów działalności Fundacji Grupy PKP. A jeśli niesiona przez nas pomoc jest jednocześnie realizacją czyichś marzeń, wtedy satysfakcja z naszej pracy jest podwójna – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

„Marzenia trzeba realizować” to nazwa projektu, w ramach którego jedenaścioro podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek” udało się – oczywiście koleją – na wakacyjną wyprawę do Krakowa i okolic. Podczas ośmiodniowego wyjazdu uczestnicy zwiedzili m.in. Wawel, Rynek Główny oraz krakowskie zoo, a także odbyli rejs po Wiśle.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Wiatraczek” stawia sobie za cel wdrażanie podopiecznych do aktywnego życia społecznego oraz tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka. Zadania te realizuje m.in. poprzez organizację wypoczynku, imprez integracyjnych oraz zajęć terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.