Edyta ma 32 lata i jest córką wieloletniej pracownicy PKP CARGO S.A. Tego lata  zdiagnozowano u niej najgroźniejszy z możliwych nowotworów piersi – rak potrójnie ujemny z przerzutami do węzłów chłonnych. Rak ten jest bardzo złośliwy i szybko postępuje, choroba charakteryzuje się trudnym przebiegiem klinicznym.  

 

Edyta właśnie przechodzi trudną chemioterapię, której celem jest zredukowanie guza lekiem o nazwie TECENTRIQ. Dopiero po tym procesie możliwa będzie operacja.  Edyta potrzebuje przed operacją 7 dawek tego leku, a po operacji kolejnych 8 dawek. Koszt jednej dawki to 23 tys. złotych. Koszt całej kuracji  w tym  koszty leczenia związane z amputacją piersi to 400,00 tysięcy złotych. Niestety, lek nie jest refundowany przez NFZ. Zarówno dla Edyty, jak i Jej bliskich są to ogromne, nieosiągalne koszty. Dlatego prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w zdobyciu środków na leczenie córki naszej koleżanki. Liczy się każda złotówka. Z góry dziękujemy wszystkim, którzy włączą się do zbiórki.

Aby pomóc Edycie wystarczy przekazać środki na poniższy numer konta: 59 1320 0019 1649 3010 2000 0017

W tytule przelewu prosimy wpisać: darowizna na cele statutowe – dla p. Edyty Pielak. Zbiórka potrwa do końca października.