Całkowita kwota, którą musimy zebrać na leczenie naszego podopiecznego, pracownika PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., wynosi 200 tys. zł. Dziękujemy darczyńcom, którzy wsparli zbiórkę charytatywną. Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o pomoc. Zbiórkę przedłużamy do 15 października br.

 Dziękujemy wszystkim, którzy udostępnili w mediach społecznościowych nasz apel dotyczący zbiórki charytatywnej na rzecz Wojciecha, pracownika PLK. Dzięki Waszej aktywności – blisko 300 udostępnień wpisu, z informacją dotarliśmy do wielu osób. To zaowocowało zebraniem 34 tys. zł. Koszty prywatnej opieki są duże i niestety przerastają możliwości rodziny. Miesiąc opieki wynosi 14 300 zł. Całkowita suma potrzebna na leczenie to 200 tys. zł.

Pommy Wojciechowi 2

W walce o zdrowie

Podopieczny Fundacji Grupy PKP od 7 lutego br. walczy o powrót do zdrowia. W walce pomaga mu dzielna żona Monika.

Małżeństwo z początkiem roku przeżyło tragedię. Wojciech po wyjściu z pracy poczuł się gorzej. Następnego dnia rano, małżonka nie mogła go wybudzić, mąż mówił niewyraźnie, wręcz bełkotał. Przerażona zadzwoniła po pogotowie. Karetka przewiozła go do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Na miejscu lekarze zdiagnozowali pęknięcie tętniaka i dawali mu małe szanse na przeżycie. Sprawa była poważna. Po czterogodzinnej operacji Wojciech przeżył, ale miał niedowład lewej strony. Po 5 dniach pacjenta przeniesiono do szpitala w Radomiu na oddział neurochirurgii. Po dwóch tygodniach hospitalizacji podjęto decyzję o rehabilitacji. Niestety stan pacjenta nagle się pogorszył. Przestał mówić, dostał udaru i paraliżu prawej strony oraz wodogłowia, ponieważ, podczas operacji wycięto mu kość czaszkową. W niedługim czasie Wojciech dostał zapalenia płuc, jego rokowania były coraz gorsze, leżał pod respiratorem, ale jego żona nie traciła nadziei. Niestety małżeństwo zostało rozdzielone z powodu epidemii koronawirusa Obecnie Wojciech przebywa w specjalistycznym ośrodku w Otwocku. Tam pod okiem specjalistów jest rehabilitowany.

Miłość nie zna granic

Dla Pani Moniki mąż jest najważniejszy. 3 czerwca obchodzili 20 rocznicę ślubu. Wtedy Pani Monika obiecała sobie i mężowi, który nadal jest w ciężkim stanie, że zrobi wszystko, by doszło do jego rehabilitacji, dzięki której będzie miał szansę na powrót do normalnego funkcjonowania. Małżonkowie są rodzicami nastolatek – 12- i 16-latki. Pomóżmy rodzinie, by znowu mogła żyć razem.

Jak można pomóc?

Prosimy o dokonanie wpłat na konto Fundacji Grupy PKP:

38 1320 0019 1649 3010 2000 0007 wpisując w treści przelewu: darowizna na cele statutowe – Wojciech.

Zbiórka będzie prowadzona do 15 października. Liczy się każda złotówka, za którą z góry bardzo dziękujemy!

Fundacja Grupy PKP

IMG 20200812 154700

IMG 20200905 122028