Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc dla rodzin, którym 1 czerwca br. całkowicie zmienił się świat. Straciły cały dobytek w pożarze i doznały poważnych obrażeń ciała.

 Na początku czerwca doszło do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Turza Wielka, obok Działdowa, zlokalizowanego tuż przy magistrali kolejowej Warszawa-Gdańsk. 

Budynek uległ zniszczeniu a rodziny w nim zamieszkujące natychmiast musiały zostać ewakuowane. Dobytek mieszkańców w większości uległ uszkodzeniu podczas interwencji Straży Pożarnej.

Najbardziej w pożarze ucierpiały dzieci. Z poparzeniami rąk i nóg zostały niezwłocznie przetransportowane helikopterem ratowniczym do szpitala.

Szanowni Państwo, zwracamy się o pomoc i wsparcie finansowe dla poszkodowanych rodzin, które straciły dach nad głową.

Jak można pomóc?

Prosimy o dokonanie wpłat na konto Fundacji Grupy PKP: 97 1320 0019 1649 3010 20000012, wpisując w treść przelewu: darowizna na cele statutowe – pożar w Turzy. Zbiórka będzie prowadzona do 31 października br.

Jeśli chcą Państwo wspomóc poszkodowane rodziny w inny sposób, np. poprzez przekazanie darowizny rzeczowej, prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Liczy się każda złotówka lub gest, za które z góry bardzo dziękujemy! Wierzymy, że razem możemy pomóc poszkodowanym rodzinom oraz ich dzieciom!

P1060314

P1060332

P1060333

P1060336

Fundacja Grupy PKP