30 października br. znów zapłoną znicze na powązkowskich grobach kolejarzy. Wolontariusze Fundacji Grupy PKP upamiętnią zmarłych pracowników kolei oraz inżynierów, którzy tworzyli historię polskiej kolei.

 W piątkowy poranek wolontariusze udadzą się na cmentarz powązkowski w Warszawie, by zapalić znicze na grobach ludzi, którzy życie związali z koleją. Tego dnia pomodlimy się nad grobem i upamiętnimym.in. Władysława Reymonta, który jako młody chłopak pracował na stanowisku pomocnika dozorcy plantowego przy budowie „Wiedenki”; Stanisława Wysockiego, inżyniera i budowniczego dróg żelaznych; Kazimierza Stefana Brandta, inżyniera dróg i mostów, oraz pierwszego maszynistę - Leona Miaskowskiego.

04 znicze 201102 6

Wolontariusze Fundacji pamiętają również o kolejarzach, którzy zmarli w tym roku. Oddamy również hołd pamięci Marii Balickiej, która uczyła języka polskiego w słynnym Techniku Kolejowym przy ul. Szczęśliwieckiej w Warszawie. Pani Maria współpracowała z Fundacją Grupy PKP i była autorką wielu publikacji dotyczących kolejnictwa.

2 listopada, jak co roku, miał się odbyć spacer Marka Moczulskiego alejami Starych Powązek. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną zmieniliśmy formułę wydarzenia.
Tym razem nasz wolontariusz zabierze Was w wirtualną podróż ,podczas której poznacie sylwetki osób zasłużonych dla kolejnictwa.

Już dziś zapraszamy wszystkich do udziału w wirtualnym spacerze szlakiem kolejarzy urokliwymi alejami Starych Powązek. Materiał opublikujemy w poniedziałek na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

miaskowski 181024

Fundacja Grupy PKP