Blisko 120 paczek świątecznych Fundacja Grupy PKP przekazała najbardziej potrzebującym. Bożonarodzeniowe upominki trafiły do podopiecznych ośrodka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa w Częstochowie, a także do dzieci i seniorów spędzających Święta w warszawskich szpitalach.

 

siostry paczki witeczne 1

Przed świętami Fundacja Grupy PKP szczególnie pamięta o potrzebujących. Podarowanie paczek to symboliczny gest, który ma na celu wywołanie uśmiechów na twarzach zatroskanych ludzi. Staramy się pokazać, że Ci najbardziej potrzebujący nie są sami. Jest ktoś kto o nich pamięta. – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Częstochowie to placówka, której misją jest opieka i kształcenie dziewcząt z różnego rodzaju niepełnosprawnościami – m.in. słabowidzących, słabosłyszących czy autystycznych. Celem działania placówki jest nie tylko udzielanie podopiecznym pomocy, ale także troska o rozwój osobowościowy oraz przygotowanie do życia w przyszłej rodzinie i społeczeństwie.

Składamy serdeczne podziękowania Fundacji Grupy PKP za wspaniałomyślne i radosne obdarowanie naszych podopiecznych świątecznymi upominkami, bo, cytując słowa Św. Zygmunta Gorazdowskiego, „prawda to powszechnie przyjęta, że tylko to, co prosto z serca płynie, trafia do serca” – mówi siostra Ezechiela, dyrektor Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Częstochowie. Bożonarodzeniowe paczki trafiły także do pacjentów spędzających Święta w warszawskich szpitalach – seniorów przebywających w Szpitalu Praskim oraz dzieci przebywających w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej.

Fundacja Grupy PKP