Fundacja Grupy PKP wraz z wokalistą Michałem Kaczmarkiem zapraszają na wyjątkowy koncert charytatywny. Jego celem jest zebranie pieniędzy na operację serca małego podopiecznego Fundacji.

  Jerzyk pilnie wymaga leczenia. Koszt operacji wynosi 800 tys. zł. By zebrać tak dużą sumę pieniędzy, rodzice zwrócili się do nas o pomoc. Mamy mało czasu, a dzięki uprzejmości Michała organizujemy specjalny i wyjątkowy koncert online podczas, którego będziemy zbierać pieniądze na operację dziecka. – podkreśla Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

 koncert cover 670x350 03 Obszar roboczy 1

Nasz podopieczny Jerzyk, by żyć potrzebuje 800 tys. złotych na operację ratującą mu życie. Do tej pory dziecko przeszło  dwie ciężkie operacje serca i osiem zabiegów ratujących jego życie. Chłopiec przez dwa lata mieszkał w szpitalu, był wiele razy reanimowany. Obecnie przebywa z rodzicami w domu, ale jego stan nie jest dobry i wymaga natychmiastowego leczenia. Klinika w Genewie zaproponowała skorygowanie tego, co w serduszku nadal nie działa poprzez przebadanie przypadłości Jerzyka i leczenie w dwóch etapach kardiochirurgicznych.

– Cierpienie powoduje u mnie bunt. Szczególnie, kiedy słyszę o bólu dzieci. Nie mogę pogodzić się z tym, że dzieci cierpią, a nawet umierają tylko dlatego, że nie wystarczyło pieniędzy, żeby im pomóc. Najchętniej zagrałbym koncert dla każdego chorego dziecka. Tym razem zaśpiewam dla Jerzyka. Wierzę, że pomoże to otworzyć Wasze serca i Wasze portfele i razem pomożemy mu wygrać wyścig z czasem. Do zobaczenie 2 stycznia o 19:00. – mówi Michał Kaczmarek

Kwota leczenia jest ogromna i znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny. Prosimy o pomoc i wsparcie. Liczy się każda złotówka! Aby wesprzeć leczenie Jerzyka, wystarczy przekazać środki na nr konta: 59 1320 0019 1649 3010 2000 0017.Treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Jerzyka.

Koncert odbędzie się 2 stycznia o godzinie 19:00. Będzie dostępny na stronie www.muzyka.interia.pl, a także na profilu Fundacji Grupy PKP w serwisie społecznościowym Facebook. Prosimy o wsparcie, liczy się każda złotówka!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Fundacja Grupy PKP została założona w 2013 roku w celu prowadzenia działalności społecznie użytecznej i dobroczynnej. Spółki Grupy PKP systematycznie przeznaczają część wypracowanego dochodu na cele społeczne. Stąd, celem nadrzędnym naszej Fundacji jest efektywne rozwiązywanie problemów takich jak: zapewnienie bezpieczeństwa na terenach kolejowych osobom o ograniczonej mobilności, edukacja dzieci i młodzieży, przeciwdziałanie marginalizacji różnych grup społecznych, etc. Misją Fundacji jest pogłębianie wiedzy i świadomości w zakresie bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego, promowanie nowych technologii i innowacji dla kolejnictwa, ochrona dóbr kolejowych o wartości historycznej i artystycznej, a także wspieranie środowisk związanych z koleją.

Michał Kaczmarek - polski piosenkarz, pianista i performer. Inspiracja twórczością Andrzeja Zauchy i Czesława Niemena spowodowały, że Kaczmarek został zauważony i zapamiętany zarówno przez krytyków, jak i przez publiczność. Interpretacje ich piosenek przyniosły mu liczne nagrody na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, jak np. Grand Prix i nagroda publiczności na ogólnopolskim Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, nagroda radia Zet Gold na Grechuta Festival w Krakowie, Superdebiuty na Festiwal Opolskim czy Grand Prix na festiwalu Slavianski Bazaar w Witebsku. Kaczmarek współpracuje z Royal Symphony Orchestra, Modern Symphony Orchestra, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Beethovenowską Orkiestrą Symfoniczną. Był solistą na trasach, prezentujących symfoniczne aranżacje twórczości największych światowych artystów: Michaela Jacksona, Freddie’go Mercury, Whitney Houston czy Franka Sinatry. W ramach projektu British Rock Symphony zagrał m.in. na Life Festival obok Stinga, Jassie Ware i Erica Claptona. Jego wyjątkowy talent został nagrodzony stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, czego efektem jest autorski projekt „Brand New Man”, do którego zaprosił m.in. Krystynę Prońko. Obecnie razem z Markiem Kościkiewiczem pracuje nad nowym albumem.