Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zorganizowanych przez Fundację Grupy PKP zbiórkach charytatywnych – dla chorującego na rdzeniowy zanik mięśni Mikołajka oraz dla pana Andrzeja, kolejarza, któremu w zeszłym roku spłonęło mieszkanie.

Mikołaj, nasz mały podopieczny, choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. To niezwykle rzadka i ciężka choroba, która z czasem prowadzi do częściowego lub całkowitego paraliżu ciała. Szansą na zatrzymanie postępu degradacji mięśni jest terapia genowa, której koszt wraz z rehabilitacją to ponad 9 mln złotych. Zebrane środki zostaną przekazane na wsparcie realizacji właśnie tego celu.

mik1

Natomiast pan Andrzej, pracownik PKP Intercity S.A., w wyniku zeszłorocznego pożaru mieszkania stracił dorobek życia. Ogień nie tylko strawił wszystkie sprzęty domowe, ale także uszkodził tynki na ścianach i sufitach oraz nadpalił drzwi i okna. Środki ze zbiórki pomogą naszemu podopiecznemu w sfinansowaniu remontu mieszkania oraz zakupie koniecznego wyposażenia.

IMG 20200715 120527

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli wziąć udział w powyższych akcjach pomocowych poprzez wpłaty oraz udostepnienie informacji na temat zbiórek w mediach społecznościowych. Wasze wsparcie ponownie napełniło nadzieją serca naszych podopiecznych.

Fundacja Grupy PKP