Międzypokoleniowa Paczka Świąteczna – to nazwa inicjatywy Pomorskiej Fundacji Międzypokoleniowej, którą wsparła Fundacja Grupy PKP. Dzięki przedsięwzięciu do najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdyni oraz okolicznych gmin trafiło 60 pakunków z produktami spożywczymi.

– Okres świąt, to czas, kiedy choć na chwilę powinniśmy zapomnieć o codziennych troskach. Wielu osobom nie pozwala na to sytuacja materialna. To niezwykle cenne, że takie instytucje jak Pomorska Fundacja Międzypokoleniowa, dbają o tych najbardziej potrzebujących, pomagając im godnie przeżyć świąteczny czas – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

paczki 1 fot Pomorska Fundacja Midzypokoleniowa

Świąteczna akcja charytatywna zakładała pomoc osobom z terenu miasta Gdyni i sąsiednich, najuboższych gmin, w szczególności seniorom, osobom z niepełnosprawnością oraz rodzinom z dziećmi zmagającym się z problemami ubóstwa, wykluczenia i osamotnienia. W 60 paczkach znalazły się nie tylko podstawowe produkty spożywcze, takie jak np. mąka, cukier, konserwy, kawa czy olej, ale również słodycze i produkty typowo wigilijne, np. barszcz czerwony, suszone owoce, powidła. Upominki przekazywane były przez wolontariuszy bezpośrednio do domów beneficjentów.

paczki 3 fot Pomorska Fundacja Miedzypokoleniowa

– Łącznie udało nam się przygotować i przekazać 60 świątecznych pakunków, co przyczyniło się do nieopisanej radości, wielu wzruszeń i ogromnej wdzięczności ze strony obdarowanych osób, z kolei po naszej stronie znalazła się nieoceniona satysfakcja i motywacja do dalszych charytatywnych działań. Wraz ze wsparciem finansowym Fundacji Grupy PKP, udało nam się pomóc tym najbardziej potrzebującym w tak trudnym dla nich czasie – w trakcie pandemii COVID-19 i okresie Świąt Bożego Narodzenia, w których poczucie bezpieczeństwa, wspólnoty i ogólnego dobrego samopoczucia jest wyjątkowo ważne i przez wszystkich doceniane – mówi Kordian Kulaszewicz, prezes zarządu Pomorskiej Fundacji Międzypokoleniowej.

Pomorska Fundacja Międzypokoleniowa stawia sobie za cel m.in. niesienie pomocy osobom i grupom zagrożonym wykluczeniem i wykluczonym społecznie, a także pomoc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób. 

Fundacja Grupy PKP