„Barwa polskich kolei w latach 1919–1989” – tak brzmi roboczy tytuł publikacji, której autor – Andrzej Ziółkowski z Oddziału Historycznego WAT – poszukuje fotografii mogących zilustrować treść merytoryczną.

apel zdjecie

Szanowni Państwo,

powstaje publikacja pod roboczym tytułem „Barwa polskich kolei w latach 1919–1989”. W związku z tym autor – Andrzej Ziółkowski z Oddziału Historycznego Wojskowej Akademii Technicznej – poszukuje fotografii uzupełniających/ilustrujących treść merytoryczną, jednocześnie dokumentujących umundurowanie kolejarzy na przestrzeni siedemdziesięciu lat.

W związku z powyższym autor zwraca się z apelem do braci kolejarskiej o użyczenie na potrzeby opracowania oryginałów bądź kopii określonych fotografii przechowywanych w albumach rodzinnych, które mogłyby być wykorzystane w publikacji. Szczególnie cenne byłyby fotografie prezentujące kolejowe umundurowanie od osób znanych z imienia i nazwiska, które mogą w dużym stopniu przyczynić się do wzbogacenia szaty graficznej publikacji, zwłaszcza w rozdziałach poświęconych umundurowaniu z lat 1944–1956 (nie mówiąc o przedwojennych).

Jeśli ktoś zechciałby udostępnić fotografie do wykonania skanu, proszony jest o kontakt z Panem Andrzejem Ziółkowskim poprzez adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: 507 933 745.

Fundacja Grupy PKP