Podróż pociągiem to o wiele więcej niż tylko dotarcie do wyznaczonego celu. To możliwość podziwiania wspaniałych widoków czy okazja do poznania nowych osób. Ten środek transportu potrafi również zafascynować najmłodszych podróżnych. Świetną okazją do tego, by mogli oni podzielić się swoimi marzeniami lub wspomnieniami związanymi z podróżowaniem koleją, jest konkurs plastyczny w ramach akcji charytatywnej „TRAKO Dzieciom”.

logo trakodzieciom Akcja charytatywna organizowana jest już po raz dziesiąty. Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży to jeden z jej stałych elementów. Tematem tegorocznej edycji jest „Podróż pociągiem po Europie”. Do wzięcia udziału zaproszeni są uczniowie szkół podstawowych, podopieczni świetlic środowiskowych oraz warsztatów terapii zajęciowej.

Konkurs prowadzony jest w dwóch grupach wiekowych: klasy 0–IV oraz klasy V–VIII i uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. Prace, których technika jest dowolna, powinny obrazować wspomnienia lub marzenia o podróży do różnych miejsc w Europie. Termin zgłoszeń upływa 20 sierpnia.

Finałem konkursu jest aukcja, na którą trafią nagrodzone i wyróżnione prace. Cały dochód z licytacji zasili działalność Fundacji Grupy PKP, a wszystkie zebrane środki będą przeznaczone na wsparcie wybranej placówki świadczącej wsparcie psychologiczne lub psychiatryczne dla dzieci i młodzieży.

Zamiarem organizatorów jest to, by zebrane fundusze pomogły rozszerzyć lub wzmocnić świadczoną pomoc, która w aktualnej sytuacji jest niezwykle potrzebna dzieciom i młodzieży borykającym się ze skutkami pandemii.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 24 września, w budynku AMBEREXPO w Gdańsku.

Regulamin i szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie Targów.

 

Fundacja Grupy PKP