Jest jedynym na świecie niesłyszącym tenorem spinto, nazywanym „polskim Bocellim”. Oliver Palmer urodził się z poważną wadą serca, przeżył śmierć kliniczną, jednak jego miłość do muzyki jest silniejsza od wszelkich przeciwności. 24 czerwca odbędzie się koncert charytatywny z jego udziałem.

IMG 5564 1

Historia Olivera Palmera jest tak samo niezwykła, jak jego talent. Chłopiec urodził się w stanie ciężkim. Przeżył, ale do dziś, mimo upływu trzydziestu lat, cały czas toczy się walka o jego zdrowie.

Z powodu wrodzonej wady obu uszu środkowych Oliver nosi dwa mocne aparaty słuchowe, które jednak tylko częściowo wspomagają jego słuch. Mimo to uczy się śpiewu klasycznego i gry na pianinie. Wielokrotnie występował już podczas koncertów, a także wziął udział w programie „Must be The Music”.

Razem z mamą mieszkają w Niemczech. Po śmierci ojca artysty znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Nie stać ich na opłacanie lekcji śpiewu, który jest jego pasją sprawiającą, że przenosi się do innego świata – przyjaznego i radosnego.

Idolem śpiewaka jest Andrea Bocelli. Zna wiele jego utworów. Marzeniem Olivera jest wspólny występ z włoskim mistrzem. By móc żyć tak jak do tej pory, spełniać się i czuć się szczęśliwym, Oliver powinien jak najszybciej otrzymać nowe aparaty słuchowe. Ich koszt jest jednak bardzo wysoki, wynosi blisko 20 tys. zł i przekracza możliwości finansowe jego rodziny.

Dlatego 24 czerwca o godz. 14.00 każdy z nas będzie miał okazję do wysłuchania koncertu charytatywnego w wykonaniu tego niezwykłego artysty, który wraz z innymi muzykami wystąpi w Hali Głównej Dworca Centralnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie.

Razem z Oliverem udział w koncercie wezmą:

– Natalia Szczypuła, finalistka 11. edycji „The Voice of Poland”,

– Martyna Zygadło, półfinalistka 11. edycji ”The Voice of Poland”,

– Paweł Mosiołek, laureat Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2020”,

– Aleksandra Gołdyn, która zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej,

– Marek Połynko, piosenkarz i muzyk,

– Zespół Kadar, Artyści Scen Polskich;

W organizację wydarzenia zaangażowały się m.in. Polskie Koleje Państwowe S.A., Fundacja Grupy PKP, CS Natura Tour sp. z o.o., a także WARS S.A.

Prezes zarządu Fundacji Grupy PKP – Katarzyna Kucharek – zwróciła uwagę, że dysponujący tak niespotykanym talentem artysta, powinien mieć zapewnione jak najlepsze warunki do rozwijania swoich umiejętności. – Gdy Pani Elżbieta Palmer zwróciła się do Fundacji z prośbą o wsparcie w przygotowaniu koncertu, od razu podjęliśmy decyzję, by zaangażować się w to przedsięwzięcie. Mimo wielu trudności Oliver nie poddaje się i próbuje ze wszystkich sił robić to, co sprawia mu radość oraz pozwala czuć się spełnionym. To postawa godna ogromnego szacunku i podziwu. Dlatego serdecznie zapraszamy na koncert, który będzie wyjątkową okazją do usłyszenia jedynego takiego artysty na świecie – dodała prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

W związku z koncertem Fundacja Grupy PKP uruchomiła zbiórkę charytatywną dla Olivera Palmera, dzięki której każdy może wspomóc artystę już dziś. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w akcję wsparcia, prosimy o wpłatę na numer konta: 38 1320 0019 1649 3010 2000 0007. W treści przelewu należy wpisać: darowizna na cele statutowe – dla Olivera Palmera.

 

koncert Oliver Palmer wydarzenie

Fundacja Grupy PKP