Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy, pracownicy spółek kolejowych, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc kolejarzowi – panu Wojciechowi Papiernikowi. Przez 27 lat był związany z koleją, gdzie pracował jako elektryk. Jego codzienna praca wiązała się z dużym ryzykiem i niebezpieczeństwem, narażała zdrowie i życie. Na początku ubiegłego roku, w wyniku porażenia prądem o napięciu 3000 V, doszło u Pana Wojciecha do zatrzymania krążenia. Dziś walczy o powrót do zdrowia.

14 lutego 2020 roku pani Joannie oraz trójce dzieci zawalił się świat. Rodzina dostała informację o tym, że Pan Wojciech uległ wypadkowi w pracy. Dzięki przeprowadzonej resuscytacji wykonywanej początkowo przez współpracowników, a następnie przez zespół ratownictwa medycznego, udało się przywrócić czynności życiowe. Pan Wojciech został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Po odstawieniu leków, które miały utrzymywać go w tym stanie – nie wybudził się – pozostawał nieprzytomny. Diagnoza – obrzęk mózgu, który był skutkiem zatrzymania krążenia oraz oddechu.

wojciech papiernik

Po wybudzeniu ze śpiączki w powrocie do zdrowia może pomóc właściwa rehabilitacja neurologiczna oparta również o leczenie farmakologiczne. Pobyt w ośrodku, który specjalizuje się w takich przypadkach nie jest refundowany, co więcej, jest bardzo kosztowny. Turnusy rehabilitacyjne są również szansą na poprawę stanu psychicznego pana Wojciecha, który znajduje się w stanie załamania nerwowego.

Rodzina jest bardzo zdeterminowana, ma w sobie ogromną siłę, każdego dnia Pani Joanna i dzieci budzą się z wiarą i nadzieją, by walczyć o powrót do zdrowia męża i taty. Wyczerpali już wszystkie możliwości pomocy ze strony najbliższych.

wojciech papiernik

Kierujemy ogromną prośbę do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą wesprzeć naszego podopiecznego. Pokażmy swoją solidarną postawę i pomóżmy kolejarzowi w powrocie do zdrowia!

Fundacja Grupy PKP rozpoczęła zbiórkę charytatywną na leczenie pana Wojciecha. Wpłat można dokonywać na rachunek bankowy: 27 1320 0019 1649 3010 2000 0011 z dopiskiem darowizna na cele statutowe – dla p. Wojciecha Papiernika.

Zbiórka będzie prowadzona do 11 lipca.

Fundacja Grupy PKP