Dużo uśmiechu, ogrom życzliwości, mnóstwo pytań od krwiodawców i co najważniejsze – aż 6300 ml pobranej krwi. Tak w skrócie można podsumować akcję krwiodawstwa, która zawitała nad polskie morze. Pomimo trwających wakacji i atmosfery beztroskiego wypoczynku, w Gdyni nie zabrakło chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

IMG 20210705 153147

Nawet w czasie letnich miesięcy, kiedy wielu z nas udaje się na zasłużone urlopy, nie można zapominać o tym, że są osoby walczące o zdrowie i życie, dla których jedynym ratunkiem jest często krew. Z tego względu Klub Honorowych Dawców Krwi „Iglica" przy PKP Intercity S.A., działając wspólnie z zaprzyjaźnionym Klubem Honorowych Dawców Krwi PCK Błękitna Kropelka przy Urzędzie Gminy w Suchym Lesie, po raz kolejny zaprosił do podzielenia się tym życiodajnym płynem.

5 lipca na parkingu Dworca Głównego PKP Gdynia odbyła się akcja krwiodawstwa, którą patronatem honorowym objęła Fundacja Grupy PKP. Prezes Klubu HDK „Iglica" przy PKP Intercity S.A. przyznała, że organizacja wydarzenia nad morzem w okresie wakacji to doskonały pomysł na promowanie honorowego krwiodawstwa.

Akcję można uznać za jak najbardziej udaną. Chętnych do oddania krwi było 29 osób, z czego aż 15 chciało to zrobić po raz pierwszy. Przyczyniło się to do dużej liczby dyskwalifikacji, dlatego krew finalnie oddało 14 dawców, co i tak można uznać za dobry wynik. Dzięki temu uzyskaliśmy aż 6300 ml krwi. Dziękujemy Fundacji Grupy PKP za przekazane materiały promocyjne, które z dużym uśmiechem i zadowoleniem zostały odebrane przez dawców – dodała Sylwia Gładyga.

IMG 20210705 121006

Podczas wydarzenia organizatorzy odpowiadali również na pytania oraz udzielali porad dotyczących rejestracji na potencjalnego dawcę szpiku kostnego. – Wspólnie działaliśmy na rzecz promocji tak ważnej idei ratującej ludzkie zdrowie i życie – zaznaczyła prezes Klubu HDK „Iglica" przy PKP Intercity S.A.

Akcja krwiodawcza w Gdyni to niejedyne tego typu wydarzenie w ostatnich tygodniach zorganizowane przez „Iglicę”, a także wsparte przez Fundację Grupy PKP. W czerwcu, pod hasłem „Kolejowa krew ratuje życie”, zebrano 10350 ml krwi. Każda jej kropla jest dziś na wagę złota, ponieważ okres wakacji to czas zwiększonego zapotrzebowania na ten płynny skarb.

Fundacja Grupy PKP