Nowotwór złośliwy. Taką diagnozę usłyszała Justyna, 32-letnia córka naszej koleżanki, wieloletniej pracownicy PKP Intercity S.A. Dodatkowo pojawiły się również przerzuty na płuca i kości. Drogie Koleżanki, drodzy Koledzy, pracownicy spółek kolejowych, nie pozostańmy obojętni na tę trudną sytuację i włączmy się w uruchomioną przez Fundację Grupy PKP zbiórkę charytatywną na leczenie Justyny.

zbiorka

Życiowe plany, marzenia, cele do zrealizowania. Każdy z nas je posiada i dąży do ich spełnienia. Niektórym osobom na drodze staje niestety choroba. Taka przykra sytuacja dotknęła również Justynę, u której w 2019 roku wykryto guza macicy. Po przeprowadzeniu badań histopatologicznych okazało się, że jest to nowotwór złośliwy.

Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji, a następnie wdrożeniu radio i chemioterapii oraz brachyterapii. Niestety w marcu, po kontrolnej tomografii, okazało się, że wystąpiły przerzuty do kości i płuc, które stanowią dodatkowe zagrożenie dla zdrowia i życia.

Obecnie Justyna oczekuje na kolejną serię chemioterapii, która nie przynosi już jednak efektów występujących w początkowych fazach. Korzysta też z leczenia, mającego wspomóc jej system immunologiczny. Po przeprowadzonych zabiegach i przyjęciu lekarstw, czuje się lepiej i odzyskuje siły. Niestety terapia nie jest refundowana. Miesięczny koszt kuracji i konsultacji medycznych wynosi ok. 12–15 tys. zł. Justyna chciałaby w dalszym ciągu korzystać z tej formy leczenia, jednak bardzo wysoka cena powoduje, że znajduje się to poza jej możliwościami finansowymi.

Apelujemy i prosimy, by nie pozostać obojętnym na to, z jakimi trudnościami zmaga się Justyna, która walczy ze wszystkich sił, by wygrać z chorobą. Jej determinacja, wytrwałość i nieustępliwość, poprzez które przeciwstawia się schorzeniu, zasługują na największy szacunek. Nie poddaje się przede wszystkim ze względu na 12–letnią córkę, którą wychowuje. Chciałaby móc dalej obserwować, jak dziewczynka dorasta i cieszy się życiem.

Tylko ze wsparciem wspaniałych ludzi o otwartych sercach nasza podopieczna może w dalszym ciągu wierzyć w pozytywne zakończenie zmagań z chorobą. Dlatego prosimy wszystkich, którzy mogą, o to, by dołączyli do naszej zbiórki i po raz kolejny pokazali, jaka moc płynie z solidarności kolejarskiej rodziny, do której należy przecież Justyna.

Osoby, chcące włączyć się w akcję pomocy, prosimy o wpłatę na numer konta: 92 1320 0019 1649 3010 2000 0005.

W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na cele statutowe – dla Justyny.

Zbiórka trwa do 30 lipca.

Fundacja Grupy PKP