Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę charytatywną dla Pana Wojciecha Papiernika. Przez 27 lat był on związany z koleją, gdzie pracował jako elektryk. Niestety jego dalsza aktywność zawodowa została przerwana przez ciężki wypadek. Obecnie z całych sił walczy o powrót do zdrowia. Wsparcie, jakie popłynęło od ludzi dobrej woli, sprawi, że będzie to dużo łatwiejsze.

IMG 0017

Na początku ubiegłego roku, w wyniku porażenia prądem o napięciu 3000 V, doszło u Pana Wojciecha do zatrzymania krążenia i oddechu, pojawił się też obrzęk mózgu. Dzięki szybkiej reakcji współpracowników, a następnie zespołu ratownictwa medycznego, udało się przywrócić czynności życiowe poprzez przeprowadzenie resuscytacji.

Po wybudzeniu ze śpiączki, w którą po wypadku wprowadzono Pana Wojciecha, stara się on odzyskać sprawność. Rehabilitacja neurologiczna, oparta o leczenie farmakologiczne, to jedyny sposób, by ten cel mógł zostać osiągnięty. Jednak pobyt w ośrodku, który specjalizuje się w takich przypadkach, nie jest refundowany, co więcej, jest bardzo kosztowny.

Nieocenione oparcie Pan Wojciech znajduje wśród bliskich mu osób, które robią wszystko, co tylko możliwe, by zapewnić jak najlepszą opiekę medyczną dla poszkodowanego kolejarza. Pokładają też ogromną nadzieję w tym, że rehabilitacja okaże się skuteczna.

Dlatego tak duże znaczenie mają środki przekazane na zbiórkę charytatywną zorganizowaną przez Fundację Grupy PKP. To niezwykle istotne wsparcie dla najbliższych Pana Wojciecha, którzy wiedzą, że mogą liczyć na pomoc w tym, by mógł kontynuować trudną walkę o powrót do sprawności.

Jeszcze raz, w imieniu własnym, a także rodziny Pana Wojciecha, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się poprzez wpłaty oraz udostępnienie informacji o zbiórce w mediach społecznościowych w akcję pomocy członkowi kolejarskiej rodziny. Choć piszemy to przy każdej nadarzającej się okazji, to podkreślimy jeszcze raz: Wasze wsparcie to nieoceniona pomoc dla osób w potrzebie!

Fundacja Grupy PKP