Darowiznę Fundacji Grupy PKP przeznaczono na pokrycie kosztów zakupu kamery do studia audiowizualnego w kompleksie Zarządu Prowincjalnego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (SAC) w Warszawie. Jest to konkretne narzędzie, które umożliwi młodym ludziom realizację nagrań wideo, filmów czy programów telewizyjnych o tematyce edukacyjno-patriotycznej.

Fundacja nowohuckie.pl działa od 2014 roku. Misją organizacji jest propagowanie wartości uniwersalnych, prowadzenie działalności naukowej i edukacyjnej zgodnie z Magisterium Kościoła Rzymskokatolickiego, a także działalności w zakresie kulturowo-rozrywkowym oraz promocji turystycznej i regionalnej.

IMG 20201201 165824

Swoje cele realizuje poprzez produkcję nagrań wideo, dźwiękowych oraz muzycznych. Ponadto przygotowuje liczne warsztaty, konferencje i zajęcia edukacyjno-wychowawcze. Nieszablonowość powyższych działań polega na wykorzystywaniu współczesnych środków przekazu w działalności ewangelizacyjnej.

Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP, podkreśliła, że wsparcie dla organizacji, zajmującej się przedsięwzięciami edukacyjnymi, jest ważnym elementem działalności Fundacji.

Cieszymy się, mogliśmy udzielić tej pomocy i przekazać darowiznę na tę konkretną inicjatywę. Doskonale rozumiemy, jak istotne są działania edukacyjne i jaką rolę odgrywają w społeczeństwie. Od samego początku istnienia naszej Fundacji wspieramy stowarzyszenia i organizacje, które propagują zwracanie się ku wartościom uniwersalnym – dodała Katarzyna Kucharek.

IMG 20210710 113314

Fundacja nowohuckie.pl dzięki zakupionej kamerze umożliwi młodzieży występ w studiu Radia Pallotti.FM i Telewizji Pallotti.TV, gdzie młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje talenty, a także pasje w obszarach kultury oraz kształtować postawy patriotyczne.

Poprzez tworzenie tego typu projektów łatwiej będzie dotrzeć do osób z rozmaitych środowisk, by konfrontować różne spojrzenia, wymieniać się wiedzą, umiejętnościami, jak również wspierać te obszary, gdzie młodzi potrzebują pomocy związanej z budowaniem własnej tożsamości narodowej i odnalezieniem wartościowego sensu w życiu – zaznaczył ks. Łukasz Gołaś, prezes Fundacji nowohuckie.pl.

Fundacja Grupy PKP